Który z uczniów miał okazję zobaczyć Ziemię Świętą, a tym samym doświadczyć panujących tam obyczajów, przyjrzeć się tradycji? Zapewne niewielu miało taki przywilej.  Katecheza szkolna powinna uzupełniać przekaz wiary realiami danego kraju i epoki. Dlaczego zatem katecheci tego nie robią? Ponieważ nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę i nie zawsze mogli być w Ziemi Świętej.

Dlatego specjalnie dla naszego serwisu ks. Piotr Bulanda CSMA  przygotował katechezę: Palestyna – Ojczyzna Jezusa. Niektóre zwyczaje i tradycje religijne. Wspaniale zestawione materiały, odpowiednio dobrane treści i poprawność dydaktyczna uczynią tę lekcję wirtualną wyprawą do Palestyny.

Cele lekcji:

  • Charakterystyka Palestyny, ziemskiej ojczyzny Jezusa.
  • Główne tradycje i zwyczaje religijne panujące w Palestynie za czasów Jezusa.
  • Pogłębienie znajomości Ewangelii.
  • Zapoznanie się z gestami i postawami liturgicznymi za czasów Jezusa.
  • zgłębienie tradycji chrześcijańskich, które swoimi korzeniami sięgają tradycji żydowskich

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Dobra Palestyna – prezentacja

Konspekt Katechetyczny do otwartej lekcji z religii

Załącznik nr 1 – praca domowa

opisy do przedmiotów i kultury

Opisy do prezentacji

PREZENTACJĘ PRZYGOTOWAŁ:

aaKs. Piotr Bulanda CSMA – katecheta od 2006 r. Pracowałem na każdym etapie edukacyjnym, najpierw w Stalowej Woli, gdzie zdobywałem pierwsze katechetyczne szlify, później w Górkach k. Garwolina. Obecnie jestem katechetą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Warszawie, w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie. Moje zainteresowanie to Biblia.

Z innych pasji mogę wymienić, sport, historia, dobry film i książka.