„Co to za święty? Sztuka czytania obrazów SŁOWNIK IKONOGRAFII” to  świetna pomoc katechetyczna wydana przez Jedność.

Ten bogato ilustrowany leksykon to zbiór  kilkaset świętych Kościoła katolickiego od początku Kościoła po czasy współczesne. Zawarte w leksykonie życiorysy opisują nauczanie, działalność oraz kult. Książka ukazuje znanych męczenników i wyznawców, pustelników i misjonarzy, kobiety, założycieli zakonów i kapłanów,osoby znane i mniej znane.

Wielką wartością słownika są: piękne reprodukcje obrazów, ciekawe zdjęcia archiwalne, dane dotyczące świętego (data liturgicznego wspomnienia, patronat, znaczenie imienia wraz z różnymi wersjami językowymi, atrybuty ułatwiające identyfikację świętego). Wszystkie krótkie notki biograficzne świętych zostały zamieszczone zgodnie z alfabetem. Dodatkowo na każdej stronie zamieszczony jest zakres spraw,chorób i problemów (także nazwy miejscowości, regionów i państw), w których poszczególni orędownicy się „specjalizują”. Pomocą w szukaniu biogramów są indeksy znajdujący się na końcu książki: indeks imion, wspomnienia liturgiczne, atrybuty i ikonografia, patronów(orędowników, opiekunów).

Wydawnictwo niniejsze jest adresowane do teologów, katechetów oraz szerokiego ogółu Czytelników, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat życia świętych w służbie Bogu i ludziom.

„Co to za święty?…” to doskonała pomoc dla katechetów przygotowujących do bierzmowania,historyków i polonistów oraz młodzieży zainteresowanej informacjami o swoim patronie.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Co to za święty? Sztuka czytania obrazów SŁOWNIK IKONOGRAFII

Autorzy: Ino Chisesi

Format: 165×235 mm

Ilość stron: 600

Oprawa: miękka

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-003-4