Medycyna zrobiła ogromne postępy w leczeniu wielu chorób. Nowoczesna aparatura oraz wspaniałe leki potrafią uśmierzyć ból i pomóc wielu pacjentom.

 Jednak mimo tylu osiągnięć w dziedzinie medycyny warto też w leczeniu wykorzystywać medycynę naturalną, znaną przez nasze babcie. Właściwości terapeutyczne aloesu znane są od czasów starożytnych, kiedy to liczne cywilizacje uznawały tę roślinę na równi z bóstwem, przypisując jej niemal magiczną i cudowną moc,skuteczną w leczeniu różnego rodzaju bólu. Dopiero w przeciągu ostatnich dziesięcioleci rozpoczęto naukowe badania nadrzeczywistymi właściwościami aloesu, który znajduje powszechne zastosowanie w różnych produktach, zarówno leczniczych jak i upiększających.

Obecnie aloes jest jedną z najbardziej popularnych roślin, na temat której zostało już wiele powiedziane i napisane, zarówno przez naukowców jak i badaczy, którzy nie są związani z medycyną oficjalną.

Książka„Aloes dla zdrowia i urody. Właściwości i zastosowanie terapeutyczne”  jest swoistym kompendium wiedzy, a jego autorzy pokazują jak wykorzystać w różnych sytuacjach chorobowych moc tkwiącą w tej roślinie. Aloes ma ogromną moc w leczeniu licznych dolegliwości. W książce znajdziemy przepisy i porady dotyczące zastosowania terapeutycznego aloesu w przypadku różnych chorób.

„Aloes dla zdrowia i urody…”jest to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą zostanie rozwiązana nie jedna dolegliwość. W książce znajdziemy informacje w jakiej chorobie i jak stosować aloes i dlaczego właśnie on nam pomoże. Dodatkowo dołączone są komentarze przypominające o czym należy pamiętać w konkretnej dolegliwości oraz piękne, kolorowe ilustracje.

„Aloes dla zdrowia i urody …” podzielony jest na rozdziały:

– wstęp,

-uzdrawianie naturą: naturoterapia i fitoterapia,

-aloes w historii,

-klasyfikacja botaniczna,

-trzy gatunki aloesu,

-skład chemiczny aloesu,

-od rośliny do gotowego produktu,

-właściwości aloesu,

-zastosowanie terapeutyczne aloesu,

-przepis ojca Romana Zago,

-aloes i zwierzęta.

Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec wiadomości o właściwościach i zastosowaniu aloesu na liczne choroby wraz z technikami przygotowania go.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Aloes dla zdrowia i urody. Właściwości i zastosowanie terapeutyczne

Autorzy: Raiser Ulrike (tekst); Stoppele Mario, Pianigiani Giulia, Zanetti Laura (ilustracje)

Format: 140×200 mm

Ilość stron: 64

Oprawa: miękka

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-904-4