Jaką lekturę zaproponować uczniom na wakacje? Zobaczcie sami. Prezentujemy książki ciekawe i jednocześnie edukacyjne.

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej.

Autor: Eliza Piotrowska

Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka o tym, że można czuć się spełnionym, pomagając innym. To książka o dobroci, pokorze, skromności, pracowitości i wierze. Książka o odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc – ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka. biblijnej „Gdy Słowo staje się obrazem”.
Dzięki tej książce Twoje dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, a przy tym poznają niezwykłą historię Dokty – żołnierki AK, jednej z największych misjonarek XX wieku, damy Orderu Uśmiechu, lekarki, która nie bała się ani zakaźnych chorób, ani lampartów.
Dokta uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, otwartości na osoby wywodzące się z innych kultur. Pokazuje, jak ważna jest radość i że warto marzyć.

Kultura daje nura, kiedy nie wiecie, jak się zachować w Internecie.

Autor: s. Ines Krawczy

Co zrobić, by nie zagubić się w sieci, i w jaki sposób zadbać, by KULTURA przez nasze zachowanie nie dała nura? Podpowiedzą wam to Tosia i Kuba (oraz pewien domowy… dinozaur), którzy na swojej skórze przekonali się, jak się kończą historie z dzwoniącym telefonem w kinie czy nielegalnym ściąganiem filmów z sieci. Oni wiedzą już, jak poradzić sobie z hejterami i że internetowe znajomości należy zawierać bardzo ostrożnie.
Dzięki tej książce dowiesz się (między innymi):* dlaczego w Internecie należy chronić swoje dane osobowe,* kiedy nie wypada pisać SMS-ów i rozmawiać przez telefon,* dlaczego do sieci nie wrzuca się zdjęć innych osób bez pytania,* że hejt jest niedopuszczalny.

Jedziemy na wakacje cz. 3, seria: Czytam, rozumiem i wiem.

Autor: Magda Maciak

„Czytam rozumiem i wiem” to seria edukacyjnych książeczek dla dzieci. Na każdą z nich składają się opowiadania, zadania do wykonania i kolorowanki. Książeczki rozwijają jedną z kluczowych umiejętności – czytanie ze zrozumieniem. Podejmowane tematy są bliskie życiu dziecka. Każdą książeczkę można czytać od deski do deski lub wybierać kolejność opowiadań. Zabawne teksty i ilustracje, połączenie grafiki z tekstem to ich dodatkowe atuty. Dzięki połączeniu grafiki z tekstem dzieci angażują jednocześnie wiele zmysłów. Niewielka objętość tekstów zachęci nawet tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z czytaniem lub za nim nie przepadają. Każda książeczka zawiera na okładce oznaczenie stopnia trudności i wiek młodego czytelnika.
Seria edukacyjnych książeczek dla dzieci potrafiących samodzielnie czytać. 
 
W serii ukazały się już:
„Kochana rodzinka”
„Szkolne sprawy”
„Moje zwierzaki”
Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska