” Gra memory i zgadywanka Nowy Testament. Wielka Biblia, mały ja – karty” to jedna z wielu nowości wydawnictwa Edycja Świętego Pawła. Zestaw zawiera 59 kartoników przedstawiających postacie biblijne ze scen Nowego Testamentu umieszczonych w kolorowym pudełku.

Znajdziemy tu m.in. postacie Józefa, Maryi, historię uciszenia burzy, czy przypowieść o zagubionej owcy. Karty z jednej strony posiadają wzór a z drugiej obrazek. Zadaniem dziecka jest odnaleźć dwie identyczne karty, czyli takie, które przedstawiają tę samą historię biblijną. Sprawdzenie prawidłowego wykonania zadania polega na odwróceniu karty. Jeśli karty pasują do siebie na odwrocie znajdzie się ta sama scena biblijna, która stanowi całość. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. W zabawie, rozwijającej spostrzegawczość i pamięć, jak również pogłębiającej świadomość religijną, może wziąć udział od 2 do 6 dzieci. Na pierwszych dwóch kartach znajdują się zasady gry, a na kolejnych pięciu wskazówki, które posłużą jako podpowiedzi w biblijnej zgadywance.

Zestaw kartoników z pięknymi ilustracjami biblijnymi może być świetną pomocą do przeprowadzenia zajęć z dziećmi w młodszym wieku szkolnym jak i starszymi. Każdy kartonik to inna scena biblijna. Gra memory wprowadza małego chrześcijanina w najważniejszą praktykę –  poznawanie Słowa Bożego. Dziecko dzięki barwnym ilustracjom poznaje różne ważne historie Nowego Testamentu, które towarzyszą człowiekowi w chwilach jego życia.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Gra memory i zgadywanka Nowy Testament. Wielka Biblia, mały ja – karty

Format karty: 75×111 mm

Ilość kart: 59

Typ produktu: Gry i zabawy