Nie mamy pomysłu na ciekawą katechezę? Szukamy konspektu zajęć dodatkowych? – zajrzyjmy do książki ks. Wojciecha Pikora Przypowieści Jezusa. Scenariusze spotkań i katechez biblijnych.

Składa się na nią trzydzieści sześć scenariuszy opracowanych przez osiemnaście osób, kapłanów Diecezji Pelplińskiej pracujących pod kierunkiem księdza Wojciecha Pikora, profesora KUL. Dzięki temu otrzymujemy wspaniałą pomoc: starannie zinterpretowane i przełożone na język katechezy trzydzieści sześć przypowieści z Ewangelii św. Mateusza i św. Łukasza.

Każdy scenariusz zawiera pogłębioną refleksję nad Słowem Bożym, próbę przeniesienia uczestników spotkania w czasy biblijne oraz proponuje skuteczne narzędzia pomagające odnaleźć sens wypowiedzi Jezusa współczesnemu czytelnikowi. W części Z tekstu biblijnego w życie znajdziemy zachętę do refleksji dotyczącej możliwości odczytywania tekstu biblijnego w kontekście przyszłego życia. Olbrzymia wartością prezentowanej książki jest bogactwo prezentowanych metod dydaktycznych.

Program katechezy nie poświęca zbyt dużo czasu rozważaniu przypowieści, niektóre są potraktowane pobieżnie, bez należytego zgłębienia kontekstu historycznego i warstwy psychologicznej. Przypowieści Jezusa. Scenariusze spotkań i katechez biblijnych skutecznie uzupełnia tę lukę.

Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca karty pracy, obrazy i zdjęcia ilustrujące wybrane przypowieści.

Czytając Ewangelię dostrzegamy, że Pan Jezus chętnie nauczał w przypowieściach. Musimy zrobić wszystko, aby ich język był dla współczesnych bliski i zrozumiały. Sięgnijmy więc po książkę Przypowieści Jezusa. Scenariusze spotkań i katechez biblijnych, która powstała z myślą o wszystkich, dla których dzieło ewangelizacji jest pilną potrzebą.

ZOBACZ

INFORMACJE TECHNICZNE:

Redakcja: ks. Wojciech Pikor
Stron: 272
Oprawa: miękka, klejona
Format: 162×235
ISBN: 978-83-7660-478-7
Rok wydania: 2011