Na rynku pojawił się prawdopodobnie pierwszy poradnik dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Pomimo, że jego bezpośrednim adresatem nie są katecheci, mogą oni z niego wiele skorzystać. Dlaczego?

  1. Polecając lekturę poradnika rodzicom (a nie jest on zbyt obszerny, tylko 100 kilka stron) katecheta nie musi odpowiadać na wiele pytań.
  2. Autorami książki są katecheci- rodzice czwórki dzieci (napisali również poradnik „Mamo, tato, a gdzie jest Bóg?”).
  3. Treści w części pierwszej książki dotyczą rodziców; ich motywacji odnośnie do posłania dziecka do Pierwszej Komunii Świętej, kwestii optymalnego miejsca i czasu na przeżywanie tej uroczystości oraz współpracy z katechetą.
  4. Druga cześć książki to praktyczne wskazówki na temat wspólnego przygotowania się razem z dzieckiem do przeżycia uroczystości (nauka modlitw z Małego Katechizmu, rachunek sumienia i pierwsza spowiedź, organizacja przyjęcia, kwestia prezentów, wskazówki wychowawcze na temat tego jak nie utracić owoców tego Ważnego Wydarzenia)
  5. W treść poradnika wplecione są historie z życia rodziny autorów i ich dzieci podczas przygotowań do Pierwszej Komunii oraz historie z życia ich uczniów (Pierwsza Komunia dziecka a niepraktykujący rodzice, oczekiwanie na unieważnienie małżeństwa itp.)
  6. Książka wyjaśnia też najważniejsze symbole związane z liturgią Mszy świętej i religijnością oraz zawiera kalendarz przygotowań związanych z Pierwszą Komunią Świętą.

PS. Czy pamiętasz jak wytłumaczyć czym różni się dobry uczynek osoby w stanie łaski uświęcającej od dobra uczynionego przez człowieka w stanie grzechu ciężkiego? Przeczytaj fragment książki.

Informacje techniczne
Liczba stron:108
Wymiary: 124×194 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-277-1149-6
Rok wydania: 2016