Jeśli zdarzyło Ci się nie pójść do kościoła z dzieckiem z powodu jego niewłaściwego zachowania – ta książka została napisana dla Ciebie. Jeśli nie wiedziałeś co robić, kiedy Twoja pociecha nie chciała się modlić wieczorem – tym bardziej sięgnij po ten poradnik. Jeśli chcesz wychować malucha, nastolatka, młodzieńca na wierzącego człowieka, a nie wiesz jak – przeczytaj „Mamo tato, a gdzie jest Bóg?”

Niewielka żółta książeczka, bardzo poręczna, skromnie wydana i idealnie pasująca do dłoni. Poradnik, a dokładniej „przykładnik” i „uspokajacz” napisany przez małżeństwo Marty i Marka. Autorzy są razem od 23 lat i zmagają się z wychowawczymi problemami, które nie są Tobie obce. Prowadzą kursy dla narzeczonych i warsztaty omawiając sytuacje w których niejeden rodzic „wyrywał sobie włosy z głowy” z powodu zachowań swoich dzieci.

Tym razem zaproponowali przegląd przez najpopularniejsze sytuacje małżeńsko – rodzinne od ślubu, poprzez rodzicielstwo, okres dziecięcy pociech, okres nastoletni po moment, gdy dzieci opuszczają gniazdo rodzinne i zakładają swoje. W książce jest 12 rozdziałów poświęconych tematom: dzieciak na mszy, religijność dziecka, modlitwa, pierwsza komunia, katolickie wychowanie, okres buntu, itp. Każda część poradnika opisuje pamiętnikowe wspomnienia i sposoby radzenia sobie z wieloma problemami związanymi z religijnym wychowaniem dzieci. Autorzy też mieli dylematy: czy małe dzieci mogą jeść w kościele, czy budzić śpiące dziecko do modlitwy, co zrobić gdy nastolatek powie, że chodzenie do Kościoła jest nieopłacalne?

Poradnik nie jest kalką do zastosowania przez wszystkich rodziców. Autorom zależy na tym, aby stał się przyczynkiem do refleksji nad działaniami innych rodziców. Nie da też gwarancji że wychowamy wierzące dzieci. Może jednak pomóc, podpowiedzieć, umocnić w trudnej i pięknej roli wychowawczej.

Szczególnie polecam, aby katecheci, księża i wychowawcy podsuwali tę lekturę rodzicom, którzy zmagają się z religijnych wychowaniem dzieci i niejednokrotnie pytają, gdzie mogą znaleźć podpowiedzi na ten temat.

ZOBACZ

autor: Marta i Marek Babik
format: 142×202
oprawa: miękka
stron: 168
ISBN: 978-83-277-1110-6