W ostatnim czasie w księgarniach można spotkać wiele książek dotyczących tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Jest to dowód na to, iż ludzie pragną poznać prawdę o Bożym Miłosierdziu i nią żyć. Jak je zrozumieć? Jak żyć według uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała? Nakarmić głodnego, pocieszyć tego, kto się smuci, przebaczać temu, kto nas skrzywdził – dobrze jest być miłosiernym, choć nie zawsze jest to proste.

Niesamowita okazja aby najmłodsi włączyli się w Rok Miłosierdzia!

Wszyscy chcą, aby ich pociechy czyniły dobro, aby nauczyły się kochać i szanować bliźnich.

Takim przewodnikiem w czynieniu dobra jest jedna z wielu nowości wydawnictwa Edycji Świętego Pawła – „Świetliki Miłosierdzia”.

„Miłosierdzie” jest jednak dla dzieci trudnym słowem. Brat Tadeusz Ruciński FSC, znany i lubiany autor książek dla dzieci, za pomocą krótkich, fascynujących historii, poprzedzonych cytatami z Biblii, w zrozumiały i ciekawy sposób, ukazuje oblicze miłosierdzia.

Ta pozycja książkowa skłania młodego czytelnika do osobistej refleksji. Autor w prosty sposób za pomocą krótkich opowiadań  podsumowuje dziecięcy współczesny świat, codzienne sprawy i zdarzenia.

W swoich rozważaniach udziela rad nie wprost. Nie narzuca swojego zdania, ale delikatnie sugeruje małemu człowiekowi co należy zrobić w chwilach pozornie trudnych, ale prostych ludzkich spraw.

Należałoby powiedzieć, że w tych chwilach, pełnych wątpliwości i znaków zapytania znajdzie się szybko odpowiedź. Wystarczy odpowiedni rozdział. Te historie to takie światełka – świetliki miłosierdzia, którymi Bóg najpierw opromienia nasze życie, a potem my mamy stać się świetlikami wzajemnie dla siebie.

Postawione przy każdym opowiadaniu pytania włączają dzieci w aktywne słuchanie i czytanie, a wspaniałe, kolorowe ilustracje Artura Nowickiego, dodatkowo pobudzają wyobraźnię dziecka.

Zamieszczone ciekawe historie pomogą podjąć decyzję, kiedy staniemy wobec wyboru: okazać miłosierdzie czy pozostać obojętnym lub żywić urazę.

Brat Ruciński mówi jak radzić sobie z życiowymi problemami i odnajdywać w nich działanie i dobroć Boga.

Niech ta książka stanie się dla naszych milusińskich zachętą i wzorem do czynienia miłosierdzia wobec bliźnich, o które prosi nas sam Jezus.

br. Tadeusz Ruciński FSCredaktor naczelny miesięcznika dla dzieci „Anioł Stróż”, autor licznych artykułów i książek, brat szkolny, wychowawca, katecheta, rekolekcjonista, gawędziarz i bajarz.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Świetliki Miłosierdzia

Autor: br. Tadeusz Ruciński FSC

Format: 200×200 mm

Ilość stron: 72

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7797-618-0