Pierwsze Komunie tuż, tuż…Wymyśliłam dla moich uczniów quiz powtórzeniowy. Kilka pytań z zakresu sakramentu eucharystii i sakramentu pokuty i pojednania. Tym razem zmierzyłam się z narzędziem do interaktywnych quizów multimedialnych KAHOOT. Pisaliśmy już o nim w zakładce Katecheta z pasją.

Gotowy quiz znajdziecie tutaj:

QUIZ I KOMUNIA

Co z nim robić? Najlepiej stworzyć w klasie drużyny i dać każdej narzędzie do głosowania – telefon lub tablet z dostępem do internetu. Można przynieść dwa swoje telefony z dostępem do internetu lu zapowiedzieć lekcję ze sprzętem. Uczniowie wchodzą na swoich urządzeniach na stronę kahoot.it. Pojawia się na ich telefonach okienko do wpisani kodu PIN. Znajdą go na tablicy interaktywnej lub ekranie rzutnika (nauczyciel „klika” w mój link, ale zadziała on, gdy będzie zalogowany; trzeba wcześniej utworzyć sobie konto na tym portalu). Po kliknięciu w link pojawia się stronka z quizem i komunikatem:PLAY (wybieramy go).Potem kolejna stronka i wybieramy: START NOW. Na kolejnej planszy wybieramy, czy mają grać pojedynczy gracze, czy drużyny. Wybieramy pojedynczy gracze:CLASSIC i za chwilę wyświetli się numer PIN. Uczniowie wpisują go w okienka na swoich telefonach. Na kolejnej planszy, która im się wyświetli po zatwierdzeniu PINu wpisują swoją nazwę: imię lub nick i klikają: Join game (przyłącz się do gry). Otrzymają komunikat: You’re In! (jesteś w grze) i czekają na uruchomienie gry przez Ciebie. Po lewej stronie zobaczysz, ilu graczy dołącza do gry: Players 29. Każdy nick powinien wyświetlić się na tablicy multimedialnej. Oznacza to, że dany uczestnik prawidłowo się zalogował. Grę rozpoczynasz fioletowym przyciskiem: Start game (rozpocznij grę). Na tablicy/ekranie wyświetli się pytanie i odpowiedzi w różnych kolorach. Uczniowie na urządzeniu zobaczą tylko kolorowe kształty (sześciokąt, elipsa, trójkąt, kwadrat). ­ Klikają kolor zgodny z odpowiedzią na tablicy. Gdy uczniowie odpowiedzą, na tablicy widać wykres odpowiedzi. Żeby przejść do tabeli wyników klikasz fioletowy guzik po prawej stronie ekranu: Next. Następne pytanie – fioletowy guzik po lewej. Koniec gry END i ogólne statystyki.

Polecam – bo zabawa jest gwarantowana. Quiz trzyma w napięciu, ułatwia to muzyka i odliczany czas przeznaczony na odp. Tutaj ustawiłam na 20s. Czy to wystarczy na przeczytanie odpowiedzi i pytania? Sprawdźcie i podzielcie się swoimi przemyśleniami i wrażeniami.