Wybierając się na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej wręczamy upominek. Nie zawsze ma on charakter religijny i odnosi się do przeżywanych treści. A szkoda…

Na rynku jest wiele „pamiątek komunijnych”. Większość z nich to przedruki z nieprzemyślanymi miejscami na zdjęcia oraz modlitwami, które są kopią Małego Katechizmu. Najczęściej takie pamiątki trafiają na półkę i zbierają kurz. Nikt nawet nie pomyśli, aby do nich zajrzeć.

Wydawnictwo JEDNOŚĆ zaproponowało bardzo elegancko wydaną pamiątkę. Bielutkie strony i subtelne rysunkowe ilustracje przedstawiające dzieci i motywy komunijne. Zamiast klasycznych modlitw – kilka wierszy. Większość przestrzeni przeznaczono na zdjęcia i pamiątkowe wpisy. W ten sposób 48-stronicowy album staje się prawdziwą pamiątką, która zarejestrowała ten wyjątkowy dzień.

Ciekawym pomysłem jest dołączenie do albumu papierowego Aniołka Pierwszokomunijnego z Hostią i Kielichem. Może on służyć jako zakładka, albo dekoracja przypominająca o tym, że najważniejsze jest przyjmowanie Jezusa do czystego serca.

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Autor/Autorzy: praca zbiorowa

Stron: 48

Format: 220×220 mm

ISBN: 978-83-7971-409-4

Rok wydania: 2016