Termin: 18 czerwca 2016 (sobota), godz. 10:00-18:00

Miejsce: Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie, ul. Olecka 30

Prelegenci: Zygmunt Kwiatkowski SJ, Marek Blaza SJ, Wojciech Żmudziński SJ.

Adresaci: wychowawcy, nauczyciele, rodzice, studenci.

Podczas konferencji o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, misjonarz, który przez wiele lat pracował w Syrii opowie o różnorodności lokalnych wspólnot katolickich oraz podzieli się doświadczeniem posługiwania wiernym w sytuacji wojny i prześladowań. Jezuici nie opuścili zburzonego miasta Homs i mimo, że ich przełożony zginął z rąk radykalnych islamistów, nadal umacniają chrześcijan w wierze, prowadzą szkoły i grupy duszpasterskie. Oczekujemy także przyjazdu na konferencję jednego z syryjskich jezuitów, choć pewności nie mamy, czy dotrze. Natomiast ojciec Marek Blaza SJ, doktor nauk teologicznych, znawca chrześcijaństwa na Wschodzie, przedstawi różne ryty Kościoła katolickiego obecne za naszą wschodnią granicą. Do wspólnej refleksji zaprosi uczestników prowadzący konferencję ojciec Wojciech Żmudziński SJ.

Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z różnorodnością i pięknem katolicyzmu, który nie sprowadza się jedynie do najbardziej rozpowszechnionego w Polsce rytu łacińskiego.

WSTĘP 50 zł (w tym kawa i herbata w przerwach oraz ciepły posiłek). Osoby pragnące korzystać z noclegu z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę płacą dodatkowo 50 zł za każdą noc. Warto zostać do niedzieli, gdyż jezuici planują szczególny festyn, na którym zaprezentują swoje różnorodne zaangażowania apostolskie.

Wojciech Żmudziński SJ

Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe
/Pedro Arrupe Formation Center for Educational Leaders/
04-984 Warszawa ul. Olecka 30
tel. /+48/ 606 850 691
NIP 586 19 79 637
dyrektor@arrupe.org,   www.arrupe.org