Niezwykła i tajemnicza piękność zwana królową Sabą pojawia się zarówno w Biblii, Koranie i dziele Kebra Nagast. Czym sobie zasłużyła na tę uwagę? Mądrością, znajomością z królem Salomonem czy poszukiwaniem prawdziwego Boga? Kolejna historyczna powieść z cyklu Wydawnictwa Święty Wojciech trzyma w napięciu, rozbudza emocje i zadaje trudne pytania. 

Historia znajomości królowej Saby i króla Salomona jest jedną z legend przekazywaną od pokoleń. Jak mogło wyglądać spotkanie tych różnych światów? Ona – piękna wyznawczyni politeistycznej religii czczącej słońce. On – mądry władca panujący w ok. 970-930 r. przed Chrystusem i miłujący Boga Jahwe. Czy monoteistyczny władca mógł pokochać politeistyczną królową i obdarzyć ją największą miłością? Czy można pogodzić te dwie religie?

Autorka powieści Tosca Lee porusza tematy trudne, na pograniczu moralności, rozterek duszy i pytań o wiarę. Zanim zacznie pisać – poszukuje bibliografii, dociera do źródeł, analizuje tradycje danej epoki. Nie umknie jest żaden szczegół, legenda czy notatka związana z tematem. W poznane wątki historyczne i udowodnione prawdy wplata fabułę, buduje narrację i zaskakuje ładunkiem emocji.

Historyczna powieść o Królestwie Saby i mądrości Salomona jest, jak sama autorka stwierdza: „dokładnie taka sama jak nasze historie życiowe … tyle, że otacza ją więcej złota”.


ZOBACZ

Informacje techniczne:

Liczba stron: 368
Wymiary: 150 x 235 mm
Oprawa: zintegrowana
ISBN: 978-83-7516-989-8