Dzisiaj 7. listopada o 20.00 w warszawskim Kinie Praha zapraszamy na genialny fresk o tym, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Dokumentalny film „Człowiek” przedstawia ludzkość w jej różnorodności z uniwersalnym i tylko z pozoru banalnym przesłaniem: choć dzieli nas status materialny, kultura, język i religia, to w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami.

„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Widzowie zapoznają się nie tylko z kinem religijnym, lecz także ludzkim, intrygującym i porywającym. Takim, które stawia pytania i daje nadzieję. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby dotyczyły relacji, przebaczenia (i jego braku), a także miłosierdzia.
Seanse pokazywane w ramach cyklu są punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu. Czy można w kinie spotkać Boga?
Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w każdy poniedziałek miesiąca, o godz. 20:00.
Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą: o. dr Marek Kotyński i Paweł Kęska.
  • o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
Specjalny patronat nad cyklem „Kino z Krzyżykiem” objęli Abp Henryk Hoser i Kardynał Kazimierz Nycz.

„Kino z Krzyżykiem”

7.11.2016r. o 20.00czlowiek „Człowiek”, reż. Yann Arthus-Bertrand