W tym roku przypada 100 – na rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. W księgarniach na pólkach można spotkać wiele publikacji dotyczących historii i tajemnicy związanej z objawieniami fatimskimi. W zapoznaniu z objawieniami fatimskimi i związaną z nimi tajemnicą pomoże nam książka wydawnictwa Esprit  Saverio Gaeta „ Fatima. Cała prawda. Historia i tajemnica”.

Niemal powszechne jest przekonanie, że liczne wydarzenia, o których Matka Boża mówiła dzieciom z Fatimy, już się dokonały, a katolikom pozostaje oczekiwać na zapowiedziany tryumf Maryi i Chrystusa.

„Fatima. Cała prawda. Historia i tajemnica” to  poruszająca książka, w której autor wybitny katolicki dziennikarz Saverio Gaeta oświadcza: „to jeszcze nie koniec!” Przedstawia  swoje poszukiwania dotyczące prawdy o orędziach fatimskich. Autor książki uważa, że proroctwa z Fatimy jeszcze się nie wypełniły.

W słynnym orędziu fatimskim Matka Boża zapowiedziała szereg dramatycznych wydarzeń. Wiele z nich miało dotyczyć kryzysu Kościoła oraz prześladowań i cierpień, które go czekają. Kolejni papieże, konfrontowani z pełną wersją objawień, podtrzymywali decyzję o zachowaniu w tajemnicy najbardziej niepokojących fragmentów.

Owa skrywana część objawień zwana Trzecią Tajemnicą Fatimską ujawniona została dopiero przez papieża Jana Pawła II. Nie przerwało to jednak dociekań na temat tajemnic Fatimy oraz ich dotychczasowych interpretacji. Znany dziennikarz Antonio Socci postawił tezę o istnieniu Czwartej Tajemnicy, której jakoby nie zdecydowano się ujawnić ze względu na wstrząsające treści, jakie kryła – przepowiadać miała wydarzenia, które można by określić jako „Apokalipsę Kościoła”.

Saverio Gaeta przekazuje nam prawdę, iż w proroctwach z Fatimy Matka Boża przestrzega nas, byśmy nie ograniczali naszego obowiązku miłości bliźniego wyłącznie do życia doczesnego. Ta miłość bliźniego powinna obejmować również dusze i być widoczna w modlitwie i poświęceniu.

„Fatima. Cała prawda …” to niezwykłe i poruszające świadectwo wiary w Bożą opatrzność i miłość, które są dostrzegalne w objawieniach. Ta książka to poruszająca i pasjonująca opowieść o wydarzeniach, które zmieniły świat, ale przede wszystkim – życie Kościoła. To historia tajemnic, które przeraziły papieży, dzieje niewielkiej mieściny, która stała się celem milionów pielgrzymów, oraz wyjątkowego życia trójki dzieci, które Matka Boża wybrała, by ostrzec świat przed zagładą. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto przy okazji 100-lecia niezwykłych objawień w Fatimie pragnie lepiej zrozumieć i dostrzec sens oraz znaczenie tamtych pełnych cudów wydarzeń.

Saverio Gaeta – wybitny dziennikarz i autor licznych książek. Publicysta uznanych tytułów katolickich, jak „L’Osservatore Romano” czy „Famiglia Cristiana”. Napisał głośne książki o św. Ojcu Pio, cudach św. Jana Pawła II, objawieniach w Medjugorje, a także biografię papieża Franciszka.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Fatima. Cała prawda. Historia i tajemnica.

Autor: Saverio Gaeta

Tłumaczenie: Joanna Ganobis

Format:130×200 mm

Ilość stron: 224

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Data wydania: 24. 03. 2017

ISBN: 978-83-65706-39-3