Objawienia w Fatimie od stu lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielka nadzieje katolików na całym świecie na tryumf Niepokalanego Serca Maryi.

W zapoznaniu z tajemniczymi objawieniami anielskimi, które miały miejsce w Fatimie w 1916 roku pomoże nam książka wydawnictwa Esprit  „Anioł z Fatimy”.

W Fatimie w 1916 r. na około rok przed objawieniami Matki Boskiej, Anioł sześciokrotnie odwiedził trójkę pastuszków.  „W trzech pierwszych objawieniach, których świadkami były Lucja i trzy inne dziewczynki w 1915 roku, nic nie powiedział. W 1916 roku dał wskazówki duchowe Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Chcemy z bliska przyjrzeć się tym trzem ostatnim objawieniom, ponieważ skrótowo przedstawiają nam teologię duchowości prostej, ale głębokiej; takiej jaką można znaleźć w Piśmie Świętym i w zapiskach świętych. Ostatnie objawienia są tak istot nenie tylko z historycznego punktu widzenia, ale również ze względu na naszego Anioła Stróża, który w swoim wysiłku oświecania nas i prowadzenia do świętości działa w podobny sposób jak Anioł z Fatimy” – pisze autor we wstępie książki.

Poprzednik Najświętszej Maryi Panny, zapowiadał zdarzenia ważniejsze, przygotowywał dusze dzieci do lepszego zrozumienia, przeżycia i przekazania orędzia matki Bożej.

Miało to miejsce między końcem wiosny, w ciągu lata i jesienią 1916 roku. Te zjawienia anielskie są bardzo podobne do opisów ewangelicznych. Jedyną nowość jest podawanie trojgu pastuszkom Hostii i kielicha eucharystycznej Krwi, aby przyjęli Komunię świętą.

Jednak objawienia Anioła poprzedzające spotkanie pastuszków z Maryją nie są szerzej znane, a wiążą się z wieloma niezwykłymi zdarzeniami i z zapowiedziami przekazanymi dzieciom przez Boga.
Ta niewielka książka w pasjonujący sposób opisuje kolejne objawienia Anioła z Fatimy przygotowującego na przyjęcie posłannictwa, które zmieniło świat i skierowało do Boga wiele ludzkich serc.

Autor książki bada i relacjonuje wszystkie te wydarzenia oraz pomaga nam zrozumieć ich głęboki sens, w którym zawarte jest pełne znaczenie orędzia fatimskiego.

Ks. William Wagner ORC jest duchownym katolickim, kanonikiem regularnym św. Krzyża, autorem popularnych książek z dziedziny angelologii.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Anioł z Fatimy.

Autor: ks. William Wagner

Tłumaczenie: Michalina Seroka

Format:130×200 mm

Ilość stron: 80

Oprawa: broszurowa

Data wydania: 24. 03. 2017

ISBN: 978-83-65706-34-8