Zapraszamy na kontynuację cyklu, w ramach którego w Kinie Praha w Warszawie prezentujemy filmy dotyczące relacji, przebaczenia, a także miłosierdzia. W poniedziałek 24 kwietnia o 20.00 film CHATA. Po filmie dyskusję z widzami poprowadzi teolog i filmoznawca o. dr Marek Kotyński oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska.


Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.
Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.
 Szczegóły filmu
Tytuł oryginalny: The Shack

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Rok produkcji:2017r.

Reżyser: Stuart Hazeldine

Obsada: Octavia Spencer, Radha Mitchell, Sam Worthington
„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Widzowie zapoznają się nie tylko z kinem religijnym, lecz także ludzkim, intrygującym i porywającym. Takim, które stawia pytania i daje nadzieję. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby dotyczyły relacji, przebaczenia (i jego braku), a także miłosierdzia.
Seanse pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu. Czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć, w każdy poniedziałek miesiąca, o godz. 20:00.
Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą: o. dr Marek Kotyński i Paweł Kęska.
  • o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
  • prof. Maria Pomianowska – muzyk, badacz, znawca muzyki bliskiego i dalekiego wschodu oraz dawnej muzyki polskiej. Żyjąc i pracując w Japonii, poznała wspólnotę japońskich chrześcijan, o której opowie po projekcji filmu.
 Wybrane poniedziałki, godz. 20:00
Cena biletu – 16 zł

KONKURS

Odpowiedzi umieszczamy w komentarzach  21.04.2017 do godziny 15.00

Pytanie: Podaj imię i nazwisko autora książki CHATA