Czy znamy świętych ekumenicznych,którzy zasłynęli w kościele wschodnim, anglikańskim, itp.? Okazuje się, że nie zawsze. Dlatego powstała niezwykle elegancka i szczegółowa Encyklopedia Świętych Ekumenicznych. Odbiega dalece od nudnych i encyklopedycznych przewodników. Pozwala czytelnikowi doświadczyć Bożej mocy i „dotknąć nieba” z każdą poznawaną historią.

Ekumeniczna encyklopedia świętych i wielkich postaci chrześcijaństwa została ułożona zgodnie z rokiem kalendarzowym – od stycznia po grudzień. Zawiera portrety ponad 500 świątobliwych osób czczonych przez różne Kościoły. Są to nie tylko główni święci i błogosławieni pojawiający się w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim, Lekcjonarzu Kościoła Anglii czy Kalendarzu Liturgicznym dla Diecezji Stanów Zjednoczonych, ale także osoby lokalnie uznawane za święte oraz należące do innych wyznań. Encyklopedia przybliża ich życie, charyzmaty i dokonania dla Bożej chwały i szczęścia bliźnich, a także uzupełnia o informacje dotyczące ikonografii i patronatów.

Ogromnym atutem encyklopedii jest staranna oprawa ilustracyjna, na którą składają się m.in. reprodukcje ok. 600 dzieł sztuki współczesnej i dawnych wieków. Przy ważnych osobach są ich atrybuty, czasem herby, charakterystyczne zdjęcia miejsc oraz dokładne notatki.

Na potrzeby katechetyczne stworzyłam quiz o 10 ekumenicznych świętych. Wybrałam postaci charakterystyczne z ciekawym życiorysem. Przy każdym pytaniu jest pomoc z numerem strony w encyklopedii, gdzie można znaleźć odpowiedź, doczytać życiorys, obejrzeć ikonografię.

WERSJA PEŁNOEKRANOWA

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Autor/Autorzy: praca zbiorowa
Stron: 336
Oprawa: twarda z obwolutą, liczne barwne reprodukcje
Format: 254 x 292 mm
ISBN: 978-83-7971-153-6
Rok wydania: 2017
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej