Im głębiej myślimy o Zmartwychwstaniu Chrystusa – tym bardziej chcielibyśmy odnaleźć świadków tamtego wydarzenia, które zmieniło historię świata. Wśród poszukiwań odnajdujemy niemego świadka wiary – Całun Turyński. Do dziś dnia zaskakuje informacjami, które w sobie ukrywa.

Katecheza – powinna być to lekcja przesiąknięta prawdą Biblią i współczesnymi świadkami wiary. Rozmawianie o Zmartwychwstaniu i milczenie o całunie grobowym Jezusa to wielka strata. Czy kawałek tkanego płótna, który możemy oglądać w Turynie jest autentyczny? Na ile jest prawdopodobne, że odbite na nim ślady krwi mogą sięgać pierwszego wieku naszej ery? Czy badania naukowe potwierdzają tę tezę? A jeśli nie, to dlaczego?

Lektura najnowszej książki o Całunie Turyńskim to kompendium wiedzy poprzez historię i badania sięgające do 2015 r. Autor Pier Giuseppe Accornero, rocznik 1946, zetknął się z Całunem w 1969 roku jako student, kiedy został wysłany do obserwowania prac komisji ekspertów, którą powołał kard. Michele Pellegrino. Jej celem było rozwiązanie poważnego problemu dotyczącego konserwacji tkaniny. Od tamtej pory pasjonuje się Całunem: napisał na jego temat około tysiąca różnych tekstów. Zawodowy dziennikarz, ma na swoim koncie kilka książek.

ZOBACZ

Informacje techniczne

Autor/Autorzy: Pier Giuseppe Anccornero
Stron: 256
Oprawa: miękka, skrzydełka
Format: 135×205 mm
ISBN: 978-83-7971-488-9
Rok wydania: 2017
Tłumaczenie: Krystyna Kozak