Motywacja, motywowanie to pojęcia, które w ostatnim czasie robią zawrotną karierę. Zewsząd słychać o konieczności motywowania pracowników, studentów, uczniów w szkole, a nawet przedszkolu. Świat biznesu, handlu i usług, generalnie rynek potrzebuje tego rodzaju zachęt. Starsze pokolenie chętniej używa takich określeń jak wezwanie do zmiany życia, wezwanie do nawrócenia, ale przecież efekt końcowy jest ten sam.

Sam Autor, Marcin Kaczmarczyk wyznaje, że długo „żył z dala od Boga”. Lektura biblijnych historii zainspirowała go do zmian. To ważne świadectwo, budzące nadzieję u wszystkich, którzy pragną dokonać zmian w swoim życiu lub pomagać młodym ludziom w odnalezieniu drogi do Boga.

Oprócz nowoczesnego języka, trafiającego do młodych, istotna wartością książki są ilustracje, wykorzystujące elementy infografiki, tak bardzo cenionej sobie we współczesnej pedagogice. Historie Tobiasza, Gedeona, Rut, Mojżesza, Eliasza, Abrahama i Józefa zachęcają do wdzięczności, pokonywania lęku, odważnego stawania przed życiowymi wyzwaniami. Ostatni rozdział to 8 kroków, które prowadzą do działania na wzór tych postaci.

Książka godna polecenia dla każdego młodego czytelnika. Wystarczy młodego duchem!

Wydawnictwo Święty Wojciech

Liczba stron: 160
Wymiary: 150 x 225 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8065-216-3