Przyjaźń. Wielu mówi, że to najpiękniejsze, co człowieka może spotykać w życiu. Ale istnieje przecież przyjaźń, która wykracza poza życie ziemskie. To przyjaźń z Panem Jezusem. Skoro tak jest, trzeba o nią mocno zabiegać. Ewangelie dają nam wzór takiej przyjaźni przez rodzeństwo Marii, Marty i Łazarza z Betanii, z którymi Jezus był bardzo blisko.

Autor książki, ks. Stanisław Haręzga, wnikliwie przygląda się postaciom, czyta to, co powiedzieli i zachęca nas do tego samego. Proponuje też uczynić z lektury wybranych fragmentów Ewangelii materiał do medytacji, modlitwy i kontemplacji. Gotowe teksty rozważań, przynaglają czytelnika, aby jeszcze skuteczniej przyjrzeć się swojej relacji z Panem Jezusem.

Bardzo interesujący jest ostatni rozdział, w którym ksiądz Haręzga kreśli wzorcową sylwetkę przyjaciela Jezusa. Zwraca uwagę na charakterystyczne cechy duchowości tych, z którymi Jezus bardzo się zżył. Najważniejszym rysem wydaje się być gotowość do ofiary i poświęcenia oraz troska o ubogich. Robiąc rachunek sumienia powinniśmy zastanowić się, na ile jest w nas tej gotowości i troski , a tym samym na ile zasługujemy na miano przyjaciół Jezusa.

Chociaż książka „Dar przyjaźni z Jezusem” powstała na potrzeby Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu oraz Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy, zawarte w niej rozważania mogą być inspiracją do pogłębienia życia duchowego każdego, kto odczuwa taką potrzebę.

Wydawnictwo Święty Wojciech

Liczba stron: 152
Wymiary: 150 x 225 mm
Oprawa: broszura
ISBN: 978-83-8065-335-1