Pewnie nie raz doświadczamy kłopotów w życiu duchowym, zniechęcenia na modlitwie czy zgoła poczucia bezcelowości i bezsensu wszelkich wewnętrznych zmagań. To przykre odczucie, najczęściej pojawia się w trudnych, krytycznych momentach życia. Jest olbrzymim zagrożeniem dla naszej relacji z Panem i Zbawcą. Warto być na nie przygotowanym. Doskonałą pomocą i ubezpieczeniem na takie momenty jest nagranie skupienia rekolekcyjnego prowadzonego przez ojca Józefa Augustyna SJ.

Rekolekcjonista sięga do myśli i świadectw życia ludzi głęboko związanych z Bogiem. Szczególnie poruszające są jednak przykłady tych osób, które znalazłszy się w ekstremalnych warunkach, nie dość, że nie utraciły wiary, a pogłębiły lub wręcz nawiązały relację z Jezusem. Dla nich modlitwa staje się zasadą i siłą napędową życia. Staje się czymś, co umacnia ich do dźwigania trudów i stwarza jakby wały ochronne, które pomagają uspokoić ducha i zobaczyć życie oczami Boga. Ale taka postawa nie przychodzi łatwo. Potrzebny jest wysiłek, czasem wręcz zmuszenie się do modlitwy, do słuchania słowa Bożego i rozważania go. Wysiłek szczerej i systematycznej spowiedzi, trwania na adoracji Jezusa w Eucharystii.

Przykłady ludzi, którzy przeszli przez takie stany zwycięsko, zachęcają nas do podobnego zachowania. Może wtedy łatwiej też nam zgodzić się na nasze ograniczenia, na coś co ojciec Józef Augustyn nazywa kruchością, uznaniem słabości, pokory i przyjęcia życia takim, jakie jest.

Takiej postawy nie można mylić z biernością. Dla Autora zgadzanie się na swoje życie to właśnie owa tytułowa „pasja życia dla Jezusa”. Życie powinniśmy przeżywać intensywnie, z zachwytem. Emocjonować się całą naszą teraźniejszością, nawet jeśli jest ona trudna. Przeszkody traktować jako zadanie, które daje nam dobry Ojciec, bo nas kocha i chce byśmy na Jego miłość odpowiedzieli miłością i zaufaniem.

Na zakończenie rozważań rekolekcyjnych ojciec Józef Augustyn odpowiada na pytania słuchaczy.

E-book „Pasja życia dla Jezusa” to zapis niezwykle cennych rozważań i myśli, do których warto wracać, warto je przypominać i ciągle na nowo odczytywać, by nie ustawać w drodze do rozwijania w sobie umiejętności miłowania Boga i innych ludzi.

Więcej

Seria „Kolekcja Życia Duchowego”
data wydania grudzień 2015
czas nagrania 4h 32 minuty
indeks TJ 938C
wymiary 139×124 mm
EAN 5900759109380
Opakowanie 1 płyta CD w formacie mp3