Maj zachęca do sięgnięcia po Pismo Święte ilustrowane pięknymi grafikami. Twórczości księdza Twardowskiego nie trzeba reklamować – jest zawsze ponadczasowa. Wiosenny poradnik podpowie, jak zmienić życie.

Pismo Święte z grafikami

Piękne wydanie Pismo Świętego ilustrowane reprodukcjami grafik współczesnych polskich artystów. Grafiki pochodzą z ogólnopolskiej wystawy ilustracji biblijnej „Gdy Słowo staje się obrazem”.
Wydanie Pisma Świętego w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych, ze znakomitym, obszernym komentarzem, w trwałej i eleganckiej oprawie.

Zawiera:

  • wstęp do każdej księgi,
  • tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami,
  • zrozumiały język,
  • nowy, zaktualizowany przekład (2004.).

Zdobądź siły na zmianę życia

NOTKER WOLF

Sami jesteśmy twórcami swojego życia. Wiele osób pojmuje wolność jako prawo do spełniania swoich zachcianek za wszelką cenę. Notker Wolf przekonuje, że nasza wolność wzrasta w miarę, jak uczymy się zachowywać umiar oraz dystans do siebie samych, otwierając się na innych i na to, co nas w życiu spotyka. Jego książka to wspaniała opowieść o sztuce życia.
Opat prymas Notker Wolf OSB – urodził się w 1940 roku. Jako opat prymas zakonu Benedyktynów z siedzibą w Rzymie jest najwyższym rangą przedstawicielem wspólnoty zakonnej obejmującej ponad 800 klasztorów i opactw na całym świecie. Nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha ukazały się dotychczas następujące książki jego autorstwa: Uczyć się od mnichów (2009) i Motyle w brzuchu (2012).

Wszystko darowane. Myśli na każdy dzień. ks.Jan Twardowski

Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska

Wszystko darowane to wybór wypowiedzi księdza Jana Twardowskiego (1915-2006), dotyczących spraw zdaniem Autora najważniejszych. Stanowi on całoroczny przewodnik dla zabieganych, spragnionych chwili zadumy. Zebrane tu rozważania obejmują zarówno tematy uniwersalne – jak miłość, wiara, nadzieja, modlitwa, cierpienie, przemijanie – jak również te nieodłącznie kojarzące się z Księdzem Janem: dziecięctwo, ufność, pokora, zdziwienie, wdzięczność, zachwyt przyrodą. Wszystko wyrażone prostym językiem, z uśmiechem, zdziwieniem, przede wszystkim zaś z twórczą refleksją nad godną postawą na co dzień.

Wybór ten stanowi dopełnienie tomu Myśli na każdy dzień (Poznań 2002), przynosząc wiele nigdy wcześniej niepublikowanych refleksji.