Kalendarze porządkują nam wydarzenia, plany i ułatwiają odnaleźć się w gąszczu codziennego życia. Wydawnictwo JEDNOŚĆ przygotowało bogatą ofertę dla każdego.

Kolejna edycja bestsellerowego kalendarza i poradnika – na rok 2018!

ZOBACZ

A w nim oryginalne, proste do wykonania, przepisy na smaczne i oryginalne  potrawy każdego dnia roku Chciałbyś się dowiedzieć kto jest patronem dnia i kto „dziś” obchodzi imieniny? Chcesz poznać znaczenie nowych pojęć, przypomnieć sobie prawdy wiary, dowiedzieć się, o której wschodzi/zachodzi Słońce oraz Księżyc, uzyskać poradę dnia, przeczytać niedzielną Ewangelię
i komentarz do niej? Znajdziesz to wszystko w naszym oryginalnym terminarzu.

Ciekawostki, zagadki, miejsca do sporządzanie praktycznych notatek oraz zanotowania wydarzeń
i rocznic rodzinnych, rubryki pozwalające opracować codzienne listy wydatków, z którymi następnie można się wybrać do sklepu, zaś pod koniec tygodnia podsumować domowy budżet.

Życie ma 365 stron, warto je odkrywać w roku 2018 – dzień po dniu!

Odbiorcy:

osoby dbające o podniesienie wydajności i organizację własnego czasu

troszczący się o domowe potrzeby

miłośnicy smacznej kuchni

ludzie ciekawi wszystkiego

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Ta publikacja to kompendium wiedzy i użyteczna pomoc:

– dla każdej pani domu,

– dla wszystkich członków rodziny,

– przydatna w codziennych okolicznościach,

– poręczna i użyteczna.

„Kalendarz Caritas” na rok 2018.

ZOBACZ

Publikacja zawierająca świadectwa miłosierdzia, wiele praktycznych informacji, a także rozbudowane kalendarium i planer pozwalający lepiej zorganizować czas.

W tegorocznej edycji Kalendarza zamieszczamy opowieści o życiu osób, które na swojej drodze spotkały pracowników i wolontariuszy jednej z najprężniejszych i najbardziej znanych organizacji dobroczynnej świata – Caritas. Doświadczyły w ten sposób  miłosierdzia (łac. caritas) Bożego, zapośredniczonego w ludzkich uczynkach. Oby te opowieści-świadectwa rozbudziły i w nas „wyobraźnię miłosierdzia”, pogłębiły wrażliwość w patrzeniu na bliźnich.

Odbiorcy:

starający się o dobrą organizację czasu

poszukujący sensu, pokoju i radości

pragnący wzbogacić swoje życie wewnętrzne

chcący praktykować uczynki miłosierdzia na wzór Bożego miłosierdzia

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

„Kalendarz Caritas” na rok 2018 zawiera treści o charakterze duchowym, ale też praktycznym. Znajdziesz w nim krótkie świadectwa miłosierdzia, poradnik z przepisami kulinarnymi, informacjami nt Poczty Polskiej, ciekawostki dotyczące korzystnych dla zdrowia właściwości ziół oraz porady św. Hildegardy z Bingen.

Rok z modlitwą 2018

(ścienny kalendarz zdzierany)

W 100-lecie niepodległości

ZOBACZ

Tradycyjny kalendarz zdzierany. A w nim… wiele przydatnych, praktycznych treści na każdy dzień roku: imiona solenizantów, święci patroni, sigla czytań liturgicznych, godziny wschodów i zachodów Słońca oraz Księżyca, a także motta – „złote myśli dnia”. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę odnotowaliśmy też najważniejsze rocznice w historii Polski. Na odwrocie każdej strony znajdują się teksty medytacji i rozważań modlitewnych –  odpowiadające charakterowi każdego dnia tygodnia: w niedziele treści paschalne, zachęcające do przemiany życia i do walki wewnętrznej (a także informacje o działalności Caritasu);
w poniedziałki modlitwy za zmarłych; we wtorki rozważania o aniołach; we środy o św. Józefie; we czwartki o Eucharystii; w piątki o Najświętszym Sercu Jezusowym; w soboty poświęcone Najświętszej Maryi Pannie.

Odbiorcy:

– osoby troszczące się o domowe potrzeby, starające się o podniesienie wydajności i organizacji

– pragnący pogłębić swoje życie wewnętrzne

– chcący lepiej/konkretniej pamiętać o innych

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Kalendarz „zdzierany” na rok 2018 – niezwykle poręczna i praktyczna publikacja, pomagająca lepiej przeżyć każdy dzień roku. Tegoroczny kalendarz wypełniają treści medytacji dobrane pod kątem liturgicznego charakteru każdego dnia tygodnia. Kalendarium najważniejszych wydarzeń historycznych, pozwoli nam lepiej przeżyć 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski.