Są w życiu takie chwile, gdy tracimy radość, sens, ochotę by budzić się kolejnego dnia… I właśnie w takich momentach na naszej drodze staje ktoś – taki inny, jakby nie z tego świata. Porządkuje to co nabałaganiono, pokazuje kolory życia, nadaje sens naszym niepewnościom…. Czy to przypadek?

„Obecna powieść kosztowała mnie trzy lata koniecznych starań, trudów i cierpień” – tak o swojej najnowszej książce mówi Pino Farinotti – krytyk, wykładowca, pisarz, redaktor słownika filmu światowego. Czytelnikom znany jest z fenomenalnej powieści „7 km od Jerozolimy”, która doczekał się nawet ekranizacji. Książki tego autora to nie banalne opowiastki. Jest w nich głębia, mistyka i życie. Dlatego nie powstają na zawołane, ale są owocem wielu przemyśleń i rozmów.

Powieść poświęcona jest jednemu z najtrudniejszych tematów, jaki można sobie wyobrazić – śmierci dziecka. Tak jak Maryja w swoim macierzyństwie doświadczyła radości, a potem boleści przeszywającej serce matki  – tak bohaterka książki Elena wita i żegna swojego siedmioletniego synka, umierającego na raka mózgu. Walka bólu, niesprawiedliwości, cierpienia i niemocy skłaniają ja do wielu przemyśleń. Na swojej drodze spotyka Marię – kobietę o nieprzypadkowym imieniu i kojącym jak balsam działaniu. Czy to przypadek?

ZOBACZ

INFORMACJE TECHNICZNE:

Stron: 272

Oprawa: miękka, skrzydełka

Format: 140×205 mm

ISBN: 978-83-7971-074-4

Rok wydania: 2015