Pewnie nie pierwszy raz wpadł ci w rękę rysunek ucznia lub twojego dziecka. Być może dokładnie go obejrzałeś lub nie, coś cię zainteresowało, zaintrygowało lub zasmuciło. Może był to jakiś szczegół, kolor, nietypowe rozmieszczenie na kartce elementów… I na tym koniec.

Rysunek dziecka to specyficzny kanał na przekazywanie najbardziej znaczących informacji emocjonalnych. Od dawna wiedzą o tym psychologowie i traktują rysunki dzieci diagnostycznie. Proponowana książka to rodzaj przewodnika pozwalającego odkodować emocje dziecka ukryte w kolorach, kreskach, motywach. Napisała ją ceniona pedagog Nora Rodriguez. Opowiadając historie rysunków różnych dzieci, tłumaczy jak dotrzeć do ich wnętrza studiując i zastanawiając się nad ich wytworami graficznymi. Analizę ułatwiają kolorowe ilustracje na co drugiej stronie. Autorka stopniowo wprowadza w tajniki rysunków dziecięcych. Zwraca uwagę na rozmieszczenie elementów na kartce, proponuje dokładne przyjrzenie się postaci ludzkiej. Dużo wiedzy dostarcza dokładna obserwacja procesu rysowania rodziny, jak i rysunek spontaniczny. Książka zawiera dużo szczegółowych objaśnień  i  przykładów.

Orientowanie się w świecie znaczeń rysunku pozwala na wykrycie wielu zagrożeń, niepokojów i trudnych sytuacji w życiu naszych dzieci i uczniów.

ZOBACZ

INFORMACJE TECHNICZNE:

Autor/Autorzy: Nora Rodriguez

Stron: 184

Oprawa: miękka, klejona, kolorowe ilustracje

Format: 150×210 mm

ISBN: 978-83-7660-623-1

Rok wydania: 2013