Zimą często lubię wracać do baśni i odkrywać na nowo wartości, które przekazują nie tylko najmłodszym. Historia dwunastu braci zamienionych w dzikie łabędzie została na nowo opowiedziana i przygotowana przez Wydawnictwo Jedność w pięknej szacie graficznej i dużym formacie książki. A postawa księżniczki Elizy głównej bohaterki nasuwa analogię do treści biblijnych.

Historia o dzikich łabędziach to nowa, krótsza wersja baśni Andersena. Zawiera jednak całe jej przesłanie. Ukazuje wartość milczenia, które czasem jest cenniejsze niż wiele mądrych słów, oraz miłość do najbliższych jako siłę do przetrwania nawet w największych trudnościach.

Format książki ubrany w piękne ilustracje po jej otwarciu tworzy wrażenie ekranu telewizora lub komputera (540×360 mm). Pozwala to nauczycielowi na swobodną lekturę baśni podczas zajęć i jednoczesną prezentację zawartości stron dzieciom.

 

 

 

A w treści książki nie trudno znaleźć analogie z cierpiącym Jezusem, który pokorą i milczeniem znosił fałszywe oskarżenia oraz ofiarował swoje cierpienie „za braci”. Tekst zawiera duże litery i wyróżnione kluczowe słowa, co pozwala na śledzenie tekstu przez uczniów razem z czytającym je nauczycielem, a młodszym dzieciom na ćwiczenie nauki czytania.

Cena książki również zachęca, aby „Dzikie łabędzie” znalazły się w szkolnej bibliotece oraz prywatnym księgozbiorze katechety. Dla mnie to jedna z najpiękniej wydanych książek dla dzieci jakie ukazały się w ostatnich latach. Wydawnictwo Jedność przygotowało również w tej samej formie historię o Calineczce.

Informacje techniczne:
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier
Format: 270×360 mm
ISBN: 978-83-7971-295-3
Rok wydania: 2015
Wiek czytelnika: 7-10 lat