„Życie w czasach Jezusa. Praca – zwyczaje – religia” to książka dzięki, której łatwiej zrozumiemy tło kulturowe z czasów, w których żył nasz Zbawiciel. Dzięki tej pozycji życie, zwyczaje oraz kultura z czasów Jezusa staną się bardziej przystępne.

Książka zawiera mnóstwo rozmaitych informacji o codziennej egzystencji dawnych mieszkańców Ziemi Świętej. W książce „Życie w czasach Jezusa. Praca – zwyczaje – religia”znajdziemy wiele pięknych kolorowych ilustracji ukazujące ówczesne życie. Czytelnik zapozna się z różnymi szczegółami dotyczącymi życia mieszkańców Izraela.

Choćby takimi jak:

Z czego budowano Namiot Spotkania?

Ile i jakie spożywano posiłki?

Jak przebiegały ceremonie pogrzebu czy ślubu?

W co się ubierano na co dzień i od święta?

Jak przebiegał rok rolniczy?

Zawarte w książce informacje biblijne ułatwiają zrozumienie wielu aspektów życia codziennego w czasach Jezusa.

Książka adresowana do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych życiem codziennym w czasach Jezusa. „Życie w czasach Jezusa” to doskonała pomoc dla katechetów, wychowawców, duszpasterzy lub animatorów  grup parafialnych. Z uwagi na liczne i szczegółowe ilustracje pozwala niejako zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie dawnych mieszkańców Ziemi Świętej. Przedstawia ówczesne zawody i zajęcia: pracę na polu, pasterstwo, rozliczne rzemiosła oraz handel; ukazuje, jak mieszkano, co jedzono, jak się ubierano, czym podróżowano, jak się leczono, a także zapoznaje ze strukturą społeczną i organizacją armii na wypadek wojny. Przybliża kulturę Izraelitów, ich  zwyczaje, a zwłaszcza religię i formy kultu. Z jej pomocą nie jeden młody człowiek zostanie zainteresowany codziennym życiem dawnych mieszkańców Ziemi Świętej. Z tą książką młodzi czytelnicy zapragną poznawać Słowo Boże, kulturę Izraelitów, ich  zwyczaje, a zwłaszcza religię i formy kultu.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Życie w czasach Jezusa. Praca – zwyczaje – religia (nowe wydanie )

Autor: Anne Adams

Tłumaczenie: Ryszard Zajączkowski

Format:215×215 mm

Ilość stron: 136

Oprawa: twarda

Data wydania: 2015

Wiek czytelnika: 7+ lat

ISBN: 978-83-7660-270-7