Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii. Śladami starożytności

Wszyscy, którzy mieli szczęście być w Ziemi Świętej chętnie wrócą do miejsc związanych z historią biblijną, a ci, którym to nie było dane, zapewne z jeszcze większą ciekawością zanurzą się w lekturę tego przewodnika.

Autorzy: Fabio Bourbon i Enrico Lavagno zatroszczyli się o to, aby krainy, miejscowości, najważniejsze góry i rzeki, występujące na kartach Biblii szczegółowo opisać i przybliżyć czytelnikowi. Pomaga temu olbrzymia ilość zdjęć, map, planów i rysunków. Dowiadujemy się wiele o historii tych miejsc, o odkryciach archeologicznych, które jeszcze lepiej pozwalają poznać te odległe, ale ciągle istotne czasy. Dzięki indeksom na końcu książki można łatwo odnaleźć szukane miejsca.

Tereny starożytnego Izraela, Jordanii i Synaju to miejsca, które są ważne dla wyznawców wielu religii. Przewodnik Ziemia Święta pomaga dostrzec tę wielokulturowość, ścieranie się religii, ich współistnienie i trudne momenty walk. Ułatwia to także zrozumienie tego, co na styku polityki, gospodarki i religii na terenach Izraela, Synaju i Jordanii dzieje się obecnie.

Z całą pewnością Przewodnik jest cenną pomocą dla wszystkich nauczycieli religii oraz wszystkich zainteresowanych historią i geografią Ziemi Świętej.

Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii

Stron: 232
Oprawa: zintegrowana, liczne barwne fotografie, rysunki, plany, mapy
Format: 169×245 mm
Rok wydania: 2014
Tłumaczenie: Sławomir Stodulski
ISBN: 978-83-7660-895-2