Data: 15-16 września (niedziela od godz. 14 i poniedziałek do godz. 18)

Miejsce: WBST Warszawa Radość – ul. Szczytnowska 35/39

Formuła: otwarta.

Opłaty: 100 zł + 60 nocleg + 60 wyżywienie (możliwa jest także tańsza opcja z wyżywieniem i noclegiem we własnym zakresie).

W związku z coraz częściej zdarzającym się nie tylko na Zachodzie, ale także i w Polsce przeinaczaniem Ewangelii w obszarze seksualności, zwłaszcza w obrębie tzw. tęczowego chrześcijaństwa, chcemy przede wszystkim przypomnieć biblijne fundamenty dotyczące płci i seksualności i zestawić je z wiedzą naukową. Oprócz nawiązań filozofii starożytnej do obecnej kultury, czy prelekcji o fundamentach biblijnych, będzie można usłyszeć także wykłady o poprawności politycznej, tęczowym chrześcijaństwie i infiltracji kościoła, wkładu chrześcijaństwa w rozwój kultury i cywilizacji europejskiej, kłopotach starożytnych Rzymian z dzietnością oraz kalendarium rewolucji seksualnej. Planujemy także stoisko ze zbiorem polecanej, ale pokażemy także tę niewłaściwą, erotyzującą dzieci i młodzież „literaturę” dostępną w polskich księgarniach. Planujemy także emisję filmów tematycznych np. ze świadectwami wyjścia z homoseksualizmu czy postępach rewolucji seksualnej na Zachodzie. Zapraszamy serdecznie!

Nasi honorowi goście z Wlk. Brytanii to dr Carys Moseley oraz terapeuta reparatywny i członek zarządu IFTCC Mike Davidson – producent filmu „Voices of the Silenced”, ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr – teolog, UAM w Poznaniu, dr hab. Wojciech Gajewski – historyk, religioznawca, profesor UG. Przewidujemy także wykłady m.in. dr Mateusza Wicharego, dr Włodzimierza Tasaka, dr Andrzeja Margasińskiego, dr Przemysława Chmieleckiego.

PEŁNY HARMONOGRAM KONFERENCJIhttp://wbst.edu.pl/atenyijerozolima/

Konferencja  ma charakter ekumeniczny. Współorganizatorem jest Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie.

Link do wydarzenia na FB, który można udostępniać

https://www.facebook.com/events/2671655689522690/

ZGŁOSZENIA:

W celu zgłoszenia uczestnictwa prosimy o odesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres: atenyijerozolima@wbst.edu.pl

Dla uczestników prześlemy wskazówki dotyczące dojazdu.