Pogoda nas nie rozpieszcza. Nie oznacza to, że wakacje są nudne. Wtedy warto wyciągnąć pudełko z dobrą grą i przetestować ją. To szansa na poznawanie różnych narzędzi, które sprawią nam wiele radości, a od września będą też elementem naszego warsztatu pracy. Najpierw sprawdzamy je na samym sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach:) Jeśli usłyszymy: WOW !!! – to pierwszy sygnał, że warto zainteresować tym narzędziem uczniów.

Prezentowane gry były testowane na rodzinie i katechetach. I zawsze słyszałam: WOW!

EMPATIO wyd. GRANNA

0000521_empatio_340

2016-08-22_0748

EMPATIO – to gra karciana – doskonała w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół, uczniów.
64 karty z pięknymi ilustracjami rozwijają wyobraźnię i powodują, że gra zamienia się w świetną zabawę w zgranym zespole.

0000523_empatio

Jedna osoba zostaje Bohaterem. Pozostali gracze inspirują się odkrytą kartą oraz tworzą historię o Bohaterze. Wszyscy przewidują emocję, która – według nich – towarzyszyłaby Bohaterowi. Ci, którzy najlepiej wczuli się w sytuację Bohatera, zdobywają punkty! EMPATIO to wspólne tworzeniu pełnych emocji niewiarygodnych historii.

0000522_empatio

Opowiadanie historii to umiejętność szkolna, o którą warto dbać. Gra doskonale pobudza wyobraźnię i pozwala bohaterowi zostać Mojżeszem, papieżem czy też Egipskim Józefem. Wszystko zależy od tego w jakich realiach zaczniemy opowieść. Nazwanie emocji towarzyszących usłyszanej historii to podróż w głąb siebie, a także próba zrozumienia odczuć współgracza i rozwijanie tytułowej empatii.

GRĘ KUPISZ TUTAJ:

A tak grali katecheci na Akademii Profesjonalnego Katechety:

_DSC0307 _DSC0313 _DSC0314