Co może mieć wspólnego z katechezą urocza żabka spoglądająca z okładki tej książki? Jej historia uczy przedszkolaków szacunku do praw natury, akceptacji  swojego wyglądu oraz uznania dla takich wartości jak przyjaźń czy pomoc drugiemu w potrzebie.

Bohaterka książki jest zadowolona ze swojego żabiego życia i wyglądu. Jednak ma jeden problem:  jest zielona „jak ogórek, jak trawa i jak kabaczek”. Przyjaciółka pszczółka radzi jej, aby o odpowiedź o przyczynę tego stanu zapytała rodziców.  Żabka będzie szukała pomocy również  u doktora i stylistki osy. Jednak dopiero sytuacja z bocianem pokaże jak pomocna kumakom jest zieleń na wiosennej łące.

Ta prosta rymowana historyjka uczy najmłodszych, że świat został skonstruowany w taki sposób, że  każde stworzenie istnieje w najlepszym dla niego (chociaż różnym) kolorze, rozmiarze czy wadze.  A kiedy mamy problemy warto o nich rozmawiać z najbliższymi, ale również prosić o pomoc specjalistów.

Książka jak wiele publikacji Wydawnictwa Jedność jest pięknie ilustrowana. A dzięki temu, że historia żabki małej napisana została wierszem, można jej treści zaprezentować razem z przedszkolakami w formie inscenizacji.

 

 

 

 

 

 

Informacje techniczne:

Stron: 56
Oprawa: twarda
Format: 200×200 mm
ISBN: 978-83-7660-180-9

Link do książki w księgarni