Zapewne każdy doświadczył pokusy obrażania się na Pana Boga, gdy spotykają nas sytuacje, które nie są zgodne z naszymi życzeniami i oczekiwaniami. Mamy poczucie niesprawiedliwości i generalnie czujemy się zawiedzeni i upokorzeni. Powątpiewamy w Bożą miłość i wszechmoc, a nawet w Boże istnienie.

Merlin Carothers w książce Z piekła do nieba proponuje całkiem inne podejście. Przekonuje, że jedyną drogą do osiągnięcia równowagi i zadowolenia  w życiu jest postawa nieustannego dziękowanie Bogu, powierzanie Mu siebie, nawet w największych trudnościach i przeciwnościach. Wtedy nasze życie nabiera sensu i zaczynają się dziać w nim rzeczy, które można wytłumaczyć tylko w sposób nadprzyrodzony. Doświadczają tego bohaterowie książki Marlina Carothers`a, który wiele lat swojego życia poświęcił na zgłębianie istoty modlitwy uwielbienia i który, jak pisze we wstępie, ciągle „niewiele o tym wie”.

Katolikowi w trakcie lektury być może braknie refleksji dotyczących działania Jezusa w Eucharystii (Merlin Carothers jest protestantem), ale umiejętność modlitwy adoracji i uwielbienia jest cenną cnotą w rozwoju życia duchowego.

Wydawnictwo Esprit

Tłumaczenie Jakub Brola
EAN 9788365349538
ISBN: 978-83-65349-53-8
Format 130×200 mm
Stron 208
Data wydania 2016-08-26
Oprawa broszurowa