Łatwiej składać deklarację bycia wierzącym przy okazji jakiś szczególnych religijnych wydarzeń, niż trwać w obecności Boga w każdym momencie naszego życia. Dlatego szokuje wyznanie dominikanina, ojca Joachima Badeniego mówiące o doświadczeniu Boga w trakcie kąpieli.

Taka opowieść może budzić u jednych niedowierzanie, u innych zazdrość. Ojciec Badeni jest, mimo bardzo sędziwego wieku, osobą trzeźwo myślącą. Czytelnicy książki Mistyk w kąpieli. Duch Święty i codzienność mają okazję przekonać się, że opisane tu niezwykłe doświadczenia, mają podłoże mistyczne, choć sam Ojciec ma duży dystans do takiego klasyfikowania jego stanów duchowych. Właśnie takie swobodne podejście do siebie i do swoich przeżyć powoduje, że zapis spotkań, rozmów, wywiadów i refleksji modlitewnych ojca Badeniego opracowanych przez Sylwestra Szefera, czyta się z ogromnym zainteresowaniem. Jest to świadectwo życia człowieka, który dał się prowadzić Duchowi Świętemu z wielką ufnością i na koniec doświadcza łaski bycia z Nim w codzienności.

Mistyk w kąpieli. Duch Święty i codzienność to doskonała lektura dla wszystkich, którzy odczuwają, że ich relacja z Bogiem nie jest pełna. Książkę ojca Joachima Badeniego można polecić zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym, bo kryzysy w przeżywaniu wiary, kłopoty z odczytywaniem natchnień Ducha Świętego są niezależne od wieku.

Wydawnictwo Esprit

Sylwester Szefer (red.)
EAN 9788365349569
ISBN: 978-83-65349-56-9
Format 130 x 200 mm
Stron 128
Data wydania 2016-06-01
Oprawa twarda