Już w najbliższy poniedziałek 12 października o godz. 20.00 w Kinie Praha w Warszawie rozpocznie się specjalny cykl filmów religijnych „Kino z krzyżykiem”.

kino_z_krzyzykiem_600x800 Zainauguruje go pokaz filmu „Apostoł” – który nie znalazł się w regularnej dystrybucji kinowej. W programie przewidziana jest także dyskusja, w której wezmą udział zaproszeni goście i widzowie. Spotkania poprowadzi teolog duchowości i filmoznawca ks. Marek Kotyński wraz z dziennikarzem i historykiem sztuki Pawłem Kęską.

Film został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Watykanie.
Fabuła:
Akim, młody Francuz, syn, brat, dobry i wrażliwy mężczyzna, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej, wiedzie spokojne życie, w które jednak powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Film Cheyenne Carron nie daje gotowych odpowiedzi, ale zmusza do refleksji nad własnym życiem, pokazuje drogę, którą idą oraz cenę, jaką płacą ludzie szukający całym sercem Miłującego Boga.
Zaproszeni goście:
  • o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.

PROGRAM: „Kino z Krzyżykiem”:

12 października, godz.20.00 – „Apostoł”

2 listopada, godz.20.00 – „Czy naprawdę wierzysz”

30 listopada, godz.20.00 – „Mama Tina”

4 stycznia, godz.20.00 – „Mój przyjaciel wróg”

 

UWAGA !!!

SPECJALNIE DLA CZYTELNIKÓW SERWISU KATECHETYCZNEGO NATAN KINO PRAHA UFUNDOWAŁO BILETY. WYSTARCZY W KOMENTARZU PODZIELIĆ SIĘ REFLEKSJĄ NA TEMAT:
„JAKI WARTOŚCIOWY FILM POLECIŁBYŚ CZYTELNIKOM NASZEGO SERWISU I DLACZEGO?”
Na wpisy czekamy przez cały dzisiejszy dzień (08.10.15). Najlepszy wpis nagrodzony zostanie podwójnym zaproszeniem.