Podążając za komentarzem Jurka Jabłońskiego przedstawiam propozycje na listopadowe święta. W nadchodzącym tygodniu warto podkreślić znacznie i szacunek dla Uroczystości Wszystkich Świętych.

Bardzo podobał mi się pomysł pewnej katechetki, która przez tydzień lub cały listopad przynosiła do klasy gałązkę z drzewa.

Uczniowie zawieszali na niej karteczki z imionami swoich bliskich zmarłych (przyczepione sznurkiem). Na każdej lekcji uczniowie  losowo wybierali 2-3 karteczki i modlili się za te dusze.

Coraz rzadziej na lekcjach religii odwołujemy się do świadków wiary. A przecież życie każdego świętego to niesamowita historia. Szukając inspiracji do prac plastycznych zawędrowałam do południowej Karoliny. Fantastyczny blog prowadzi tam Lacy – żona i matka czwórki dzieci.

catholic_icing_header

Przez pewien czas studiowała sztukę, potem zajęła się domem i wychowywaniem dzieci. Swoje talenty plastyczne realizuje przede wszystkim na blogu tworząc różne pomoce do drukowania. Napisała program przedszkolnego nauczania katolickiego (takie Katolickie ABC Przedszkolne) oraz książkę o mszy św. Obecnie zajmuję się fotografią ślubną oraz nauczaniem piosenek przy akompaniamencie gitary.

Na swoim blogu udostępnia darmowe pomoce, ale również sprzedaje swoje pomysły w sklepiku. Jednym z najciekawszych jest Alfabet Świętych (26 świętych do pokolorowania i w kolorze za 8 dolarów). Gotowe wzory świętych wymagają pokolorowania, wycięcia i przyklejenia np. na rolkę tekturową. To doskonały pomysł na listopadowe lekcje religii. Kupiłam, wypróbowałam. Można też samemu zainspirować się pomysłem i stworzyć podobny orszak świętych. Nie zapomnijcie tylko opowiedzieć uczniom o tych wyjątkowych mieszkańcach nieba.

 

catholic-icings-abc-saints

 

http://www.catholicicing.com/ KLIKNIJ

Pozostałe inspiracje macie tutaj:

http://www.catholicicing.com/alphabet-of-saints-crafts-for-catholic/ KLIKNIJ

saint craft 1

printable-peg-dolls-for-decopage

Jeśli macie inne sprawdzone pomysły to podzielcie się w komentarzach.