W najbliższym czasie odbędą się dwa szkolenia przez nas prowadzone w Diecezji Warszawsko -Praskiej na które serdecznie zapraszamy.

Warsztat katechety – czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne”

16.11.2019, godz. 10.00 – 13.00.

Aula kurialna, ul. Floriańska 3

Prowadzący: Dorota Ząberg.

Dorota Monika Ząberg – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 86 w Warszawie. Pracowała w Radiu Warszawa Praga oraz tygodniku Obserwator. Współredagowała podręcznik do religii w diecezji warszawsko-praskiej. Jest autorką Akademii Profesjonalnego Katechety. Współpracowała z „Katechetą”. Należy do Stowarzyszenia NATAN. Dyrektorka serwisu katechetycznego WWW.KATECHEZANATANA.PL. Prowadzi szkolenia z multimediów w edukacji. Prywatnie żona i mama trójki dzieci. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, tworzeniem pomocy dydaktycznych do lekcji, sztuką, fotografią.

Opis szkolenia:

Właściwie dobrane pomoce dydaktyczne podnoszą efektywność procesu edukacyjnego. Kupowane w sklepie – ułatwiają pracę, ale są sporym wyzwaniem finansowym. Okazuje się, że wystarczy zajrzeć do szafy, pokoju dziecięcego czy kuchni, aby stworzyć niepowtarzalne i bardzo skuteczne narzędzia do pracy z uczniami. Warsztat ten zainspiruje i wytłumaczy, jak zorganizować własny warsztat katechetyczny, który umożliwi przeprowadzenie lekcji na każdym poziomie edukacyjnym.

Koszt: darmowe

Porządek na katechezie

23.11.2019 o 9.00 – 17.00

Akademik Praski, Warszawa, ul. Floriańska 3A.

Prowadzący: Zbigniew Barciński – dr teologii, mgr pedagogiki, prezes i jeden z założycieli Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, stały współpracownik redakcji miesięcznika „Katecheta”, jeden z pomysłodawców koalicji prorodzinnej i antygenderowskiej, autor wielu książek z zakresu pedagogiki, katechezy i wychowania.

Opis szkolenia

Cele szkolenia: • Poszerzenie wiedzy na temat skutecznych sposobów wprowadzania porządku na katechezie • Rozwinięcie umiejętności skutecznego wprowadzania porządku na katechezie • Poznanie doświadczeń innych osób związane z tą tematyką Podczas szkolenia uczestnicy: • Diagnozują zachowania, które burzą porządek na katechezie • Budują strategię skutecznego wprowadzania porządku na katechezie • Ćwiczą umiejętność reagowania w wybranych typach trudnych sytuacji

Koszty organizacyjne: 40 zł.