Dzień Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej to ważne wydarzenia w życiu dziecka oraz jego rodziny.

Mały człowiek po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczy w Ofierze Mszy św. Od tego momentu dziecko należy do grona tych, którzy otrzymują łaskę spożywania prawdziwego Ciała i Krwi Jezusa. Eucharystia to sakrament, który poprzedzają długotrwałe przygotowania.

W przygotowaniach tych  może też pomóc książka „Spotkanie z tajemnicami, czyli jak rozumieć sakramenty” wydana przez wydawnictwo św. Wojciecha. Adresatem tej pozycji książkowej są uczniowie klasy trzeciej.

Autorka w przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia jak rozumieć sakramenty. Książka składa się z jedenastu rozdziałów. W każdym rozdziale autorka zapoznaje po co w ogóle potrzebne są Sakramenty. Dlaczego po ślubie kobiety zmieniają nazwisko, a nie imię, które otrzymały na chrzcie? Czy podczas bierzmowania przypalają młodzież ogniem? Co spowiedź ma wspólnego z praniem? Po czym widać, że ktoś przyjął sakrament chorych? Czy kapłan to zwyczajny człowiek, czy może jednak trochę inny?

Na te i wiele innych pytań – z iście anielską cierpliwością – odpowie wam Anioł Stróż, który o sakramentach wie dosłownie wszystko.

Dzięki niemu Ida, Tosia, Joszko i Maksio, przyjaciele na bój-zabój, przekonają się, gdzie „porywają i przenoszą” nas SAKRAMENTY i dlaczego znaków, które na nas zostawiają, absolutnie nie da się zmyć.

Każdy rozdział zaczyna się do sceny z życia grupki przyjaciół. Te przygody zaciekawią nie jednego ucznia, gdyż są bliskie każdemu trzecioklasiście. Główni bohaterowie to Ida, Tosia, Joszko i Maksio, którzy konsultują kłopotliwe sytuacje ze swoim Aniołem Stróżem. To on wyjaśnia jej gdzie leży problem i jak można rozwiązać trudną sytuację. Na zakończenie rozdziału pojawia się krótka definicją przedyskutowanego tematu.

Dzięki zwięzłemu i przystępnemu językowi Ci czytelnicy z klasy trzeciej z łatwością zrozumieją do jakiego ważnego wydarzenia dojrzewało ich serce. Serce w którym ma zamieszkać Jezus i obdarzać ich swoim błogosławieństwem.

Książka napisana dla tych, którzy lubią tajemnice i przygody i chcą wiedzieć więcej. A także dla tych, którzy pierwszy raz w życiu usłyszą o sakramentach.

W książce znajdują się kolorowe ilustracje Eluty Kidackiej zachęcają do lektury oraz pomogą przygotować się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz zrozumieć istotę Sakramentów.

Dlaczego warto kupić tę książkę:

– łagodne wprowadzenie w świat wiary

– objaśnienie znaczenia sakramentów

– pomoc dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej

– atrakcyjna szata graficzna

– renoma marki gwarantująca bezpieczne treści.

Książka jest adresowana do:

– rodziców wychowujących dzieci w duchu chrześcijańskim

– dziadków spędzających czas z wnukami

– nauczycieli katechetów/księży przygotowujących dzieci do I Komunii Św.,

– dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Spotkanie z tajemnicami, czyli jak rozumieć sakramenty

Autor: s. Ines Krawczyk MChR

Ilustracje: Marek Piwowarczyk

Format: 165×225 mm

Ilość stron: 72

Oprawa: broszurowa

Rok wydania: 2019

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8065-282-8

PATRONAT MEDIALNY: