Jak dzieciom wytłumaczyć na czym polega troska o biednych i starszych? Nic prostszego – wystarczy sięgnąć po książkę „Rut.Przyjaciółka”. Napisana przystępnym językiem niczym baśń, pięknie ilustrowana i zachęcająca do naśladowania biblijnej Rut.

 

Kiedy wzięłam do ręki „Rut.Przyjciółka.” już pierwsze spojrzenie upewniło mnie, że będzie to doskonała pomoc katechetyczna. Książka zaczyna się od domowej sceny Maryi z małym Jezusem. Po kolacji Jezus zainteresowany pieśnią śpiewaną przez Matkę z okazji zbliżającego się święta Szawuot, wysłuchuje opowieści o przodkini i wspaniałej kobiecie Rut. Historia tej niezwykłej postaci biblijnej opisana jest piękną prozą z dialogami. Śledzimy kolejne losy Rut z zainteresowaniem tym bardziej, że towarzyszą jej ciepłe i barwne ilustracje. Pomiędzy prozą pojawiają się stronice w formie komiksu zachęcające dzieci do przeczytania i przyjrzenia się szczegółom. Trudniejsze terminy t.j. imię Orpa, Efa, obed, itp.wyjaśniane są na malutkich karteczkach wlepkach. Do tej pory nie spotkałam książki dla dzieci, która w tak delikatny i subtelny sposób wyjaśniłaby na czym polega prawo lewiratu, czy ofiary świątynne.

Zakończenie książki zaskakuje. Przedstawiono tam ciekawostki, np. znaczenie ciasteczek o różnych  kształtach, przygotowywanych na święto Szawuot. Nie zabrakło przepisów na te smakołyki. Jest też instrukcja wykonania niespodzianki dla przyjaciółki oraz papierowa laleczka przypominająca Rut – do wycięcia i ubrania.

ZOBACZ

Informacje techniczne:
Liczba stron:64
Wymiary:173 x 240 mm
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
ISBN:978-83-7516-932-4