Święta Helena to niezwykła postać w dziejach Kościoła. Odważna, choć wewnętrznie zraniona;  konsekwentna, choć w swoich decyzjach narażona na wiele niebezpieczeństw. Dzięki niej wielu chrześcijan otrzymało wolność i świat ujrzał relikwie krzyża Pańskiego.

Niewielka książeczka to powieść „droga”. Święta Helena doświadcza Bożego objawienia. Wyraźnie słyszy, że ma wyruszyć do Jerozolimy jako pątniczka. Z niewielką ilością osób, w skromnej szarej sukni udaje się do kraju w którym na każdym kroku czycha na nią niebezpieczeństwo z rąk żołnierzy namiestnika Firmiliana.  Niustraszona pątniczka rusza pieszo, aby obwieścić ludziom Edykt Mediolański oraz przyczynić się do rozpowszechniania nowej chrześcijańskiej rzeczywistości.

Biskup Makariusz tak odpowiedział św.Helenie „Bóg chce byś była człowiekiem. Pragnie byś była, jak inni ludzie z którymi będziesz się spotykać, dzielić mozolić i płakać. Chce żebyś znała ich cierpienie i przeżyła je. Byś była Jego drogowskazem”.

Historia św.Heleny to świadectwo wiary w Opatrzność Bożą. Niespodziewane wydarzenia, cuda uzdrowienia dzieją się na oczach Kościoła, który wzrasta w siłę z każdym dniem. Głębokie rozmowy, przemiany serc, eucharystia pierwszych chrześcijan – to codzienność i niezwykłość pielgrzymmiego szlaku dawniej i dziś.

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Liczba stron:240
Wymiary:125×180 mm
Oprawa:miękka
ISBN:978-83-8065-021-3