Jeśli szukacie współczesnych świadków wiary i chcecie pokazać uczniom, że Bóg działa dziasiaj ze swoją mocą to bezdyskusyjnie sięgnijcie po tę książkę. To nie jest powieść fantastyczna, choć momentami mróżyłam oczy z niedowierzaniem czytając o tym, czego doświadczył Carver Alan Ames.

Pierwszy raz zetknęłam się z Alanem Ames czytając artykuł w katolickiej gazecie. Wywiad z londyńskim charyzmatykiem był jak baśniowa powieść o człowieku, który sięgnął dna i został uratowany przez Jezusa. Tutaj dochodzą elementy fantastyczne – widzenia szatana, świętych, rozmowy z Jezusem. ” Anioł pozostał przy mnie przez kilka miesięcy, zachęcając mnie do miłości do Boga oraz do przemiany, ale ja nie zwracałem na niego uwagi.” Wiem, trudno w to uwierzyć:) Alan zmienia się, choć nie przychodzi mu to łatwo, bo w swoim życiu był przyzwyczajony do łamania przykazań. Ale jest to jedyna droga,aby mógł dalej żyć. Opisuje swoje  doświadczenia, proces zmiany.

Alan otrzymał dar uzdrawiania. Wszystko, co opisuje, głosi, wydaje ma pisemną aprobatę biskupa z Australii (osiedlił się tam w wieku 21 lat). Dziś podróżuje po całym świecie dając świadectwo, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, czego on sam jest przykładem.

Książka to przechadzka po filarach wiary w życiu Alana oraz naszym. Opisane są jego doświadczenia, przekazywane słowa objawione od Boga, świętych. „Po jakimś czasie odmawianie różańca stało się dla mnie rutyną. Św.Teresa podpowiedziała mi, że jest wiele możliwości, np. podczas odmawiania różańca można medytować na różne sposoby”. Alan ma niezwykłą umiejętność operowania językiem konkretnym prostym, wyjaśniającym samo sedno.”Za każdym razem, kiedy czynię znak krzyża powinienem ofiarować Jezusowi moje cierpienie, mojąkrzywdę, mój ból…”.

Wiele fragmentów z książki doskonale przyda się na lekcjach religii, jako umacniające świadectwo tego w co wierzymy i nauczamy.

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Tłumaczenie:Aleksandra Brożek
EAN 9788365349804
ISBN: 978-83-65349-80-4
Format 145×205 mm
Stron 272
Data wydania 2016-10-20
Oprawa broszurowa