Małe dziecko jest szczęśliwe, zdrowe i prawidłowo się rozwija tylko wtedy, kiedy sprawowana jest nad nim stosowna opieka. Jest to swoisty kapitał, który my nauczyciele potem odkrywamy, wzmacniamy i pomagamy rodzicom ukierunkowywać. Autorka poradnika Gina Ford to specjalistka od wychowania dzieci w Wielkiej Brytanii. Na podstawie obserwacji trzystu rodzin na całym świecie opracowała wskazówki ułatwiające opiekę nad dzieckiem w pierwszym roku życia.

Jako najważniejszy postulat wprowadza stały rytm dobowy. Metoda ta nikogo nie dziwi, gdyż doskonale wiemy, że porządek ułatwia życie, pozwala przewidywać i przygotowywać się do kolejnych etapów. Autorka w swojej metodzie podaje dokładny schemat godzinowy z opisem czynności do wykonania przy opiece nad niemowlęciem (na poszczególne tygodnie życia dziecka). Wydaje się to dość rewolucyjne w dobie karmienia na żądanie czy indywidualizacji i dostosowaniu do dziecka. Gina Ford zapewnia, że takie podejście opracowała na podstawie wieloletnich doświadczeń i gwarantuje ono szczęście zarówno dziecka, jak i rodzica, który w tym okresie jest zdecydowanie przemęczony. Podpowiada, jak powinien wyglądać pokój dziecięcy, jakie praktyczne akcesoria należy nabyć przed porodem.

Inne znaczące tematy to kwestia karmienia oraz sugestie związane z prawidłowym mechanizmem zasypiania maluszka. Omawia też wiele sytuacji kryzysowych, podaje przykłady i odpowiada na nurtujące pytania rodziców.

INFORMACJE TECHNICZNE

Tłumaczenie: Barbara Janur

EAN 9788365349606

ISBN: 978-83-65349-60-6

Format 145×205 mm

Stron 296

Data wydania 2016-08-16

Oprawa broszurowa

Masa 326 g