Zapraszamy Państwa w podróż do źródła, poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej – w dzieje i tradycję Starego Testamentu. By poznać „dziś” i odpowiedzieć czym jest wspólnota jaką stanowi Kościół a także zrozumieć współczesny świat, warto pochylić się nad historią dwudziestu stuleci religii, która odegrała ogromny wpływ nie tylko na sferę duchową człowieka.

„Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” oferuje szerokiemu gronu czytelników – wierzących i niewierzących – pionierski i kompletny przekrój przez chrześcijaństwo, zakorzenione w historii i tradycji Starego Testamentu (biblijnego Izraela), a rozumiane jako wiara w Jezusa Chrystusa, jako religia, i – jak twierdzi Leszek Kołakowski – niezmiennik kultury światowej. W encyklopedii, czytelnicy znajdą przeszło 1350 haseł, które otwierają drogę do poznania aspektów doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej, bądź do zrozumienia istoty dzieł wybitnych postaci, teologów, świętych, papieży i pisarzy.
„Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” jest kontynuacją dobrze przyjętych przez czytelników serii leksykonów Jedności takich jak: „Nowy leksykon biblijny”, „Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej” czy „Święci na każdy dzień”.

 

Teologia
nowa_encyklopedia_chrzescijanstwa_midi-1

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa

Nasza encyklopedia jest jak dotąd pierwszą tego typu publikacją zamkniętą w jednym tomie. Z najwyższą starannością zawarliśmy w niej związki między Ewangelią a literaturą, muzyką, architekturą, malarstwem, filmem i teatrem. Choćby z tego powodu, rekomendujemy to kompendium wiedzy, które, wierzymy, zajmie ważne miejsce w domowej bibliotece, zarówno osób wierzących, jak i poszukujących, bądź wyznających inny światopogląd lub religię.
więcej…