„Życie z dzieckiem jest trudnym testem dla naszych nerwów” – to zdanie trafnie ujmje tematykę prezentowanej książki. Rodzice, bierzecie do ręi książkę o was samych, o waszych emocjach, dylematach, o tym co uniemożliwia wam bycie rodzicem takim, jakim chcielibyście być. Nie będzie to więc kolejny poradnik w konwencji „co powinniście”, a czego nie wolno wam względem dzieci.

„Dziecko jest jakby naszym zwierciadłem. Nosi w sobie nasze wyidealizowane „ja” – twierdzi Isabelle Filliozat – znana francuska psychoterapeutka. Kiedy dziecku coś się nie udaje, odbieramy to, jako nasz prywatny zawód i mocno przeżywamy. Ale rodzice też różnie reagują – jedni dają sobie radę w wielu sytuacjach wychowawczych, inni wprowadzająautorytatywny styl wychowania, a jeszcze inni szukają fachowej pomocy w trudnych sytuacjach.

Współczesna psychologia oparta jest na wielu badaniach, których praktyczne wnioski mogą okazać się najlepszym lekarstwem na niejedną sytuację wychowawczą. W prezentowanej książce uwzględniono te wytyczne. Zawiera bardzo dużą dawkę praktyki, przykładów i sytuacji z którymi ma doczynienie każdy rodzic.

Poradnik dzieli się na cztery części:

  • przeżycia rodziców w obliczu dzieci,
  • omówienie przypadków, gdy przesadziliśmy,
  • zmiany w dziecku wraz z wiekiem,
  • wskazówki, jak naprawić to, co nam nie wyszło

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Tłumaczenie: Adriana Celińska
EAN 9788365349361
ISBN: 978-83-65349-36-1
Format 145×205 mm
Stron 280
Data wydania 2016-08-25
Oprawa broszurowa