Ostatnie lekcje przed wakacjami – jak przetrwać? Można włączyć film, ten zawsze jest mile widziany przez naszych uczniów ;-), ale można zaproponować gry i zabawy w Biblijnych klimatach.

Memory – ulubione „hasło” przedszkolaków i dzieci w klasach młodszych. „Tajemnice różańca” – gra pamięciowa przeznaczona dla wieku od 4-7 lat. Czas jej trwania wynosi ok. 30 minut. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości par kartoników o tym samym wzorze. Opakowanie zawiera 20 par kartoników z tajemnicami różańca – sprawdza się nie tylko przy okazji lekcji o różańcu, ale całym rokiem – bo przecież o tych wydarzeniach opowiadamy praktycznie na każdej lekcji. Rozrzucamy kartoniki na dywanie, siadamy naokoło i gramy. Za pierwszym razem zawsze każdą ze scen, przy odkrywaniu tłumaczę lub pytam, kto wie – co to za wydarzenie – dzięki temu zapamiętujemy/przypominamy wydarzenia z obrazków.

Polecam też wydarzenia i Starego i Nowego Testamentu:

Dla dzieci starszych „Święty do pary” – 24 postacie karmelitańskie – w środku również ciekawe opisy bohaterów:

ABC w Liturgii – gra edukacyjna, która zawiera 57 symboli oraz pytania związane z Liturgią. Gracze wykorzystują swoją spostrzegawczość, szybkość i refleks w łatwy sposób ucząc się zagadnień dotyczących Liturgii, a w pytaniach znajdujących się na kartach sprawdzają swoją wiedzę:

I ostatni mój nabytek „Dzieci kontra rodzice – Biblia” pytania Starego i Nowego Testamentu o zróżnicowanej trudności, które można wykorzystać w formie quizu praktycznie w każdej klasie szkoły podstawowej: