Siadasz do przygotowywania lekcji. Szukasz pomysłów i inspiracji. A tu – czarna dziura. Nic nie przychodzi do głowy, stres powoduje gonitwę myśli. Nie masz czasu na tworzenie pomocy dydaktycznych. Co robić? – myślisz.  Spróbuję podzielić się z Tobą moimi sprawdzonymi pomysłami.


Przygotowując prawie każdą lekcję sięgam do mojej biblioteczki. Mam w niej tysiące książek i zawsze się znajdzie coś doskonale pasującego do lekcji. To dla mnie baza, wprowadzenie, które jest potem twórczo kontynuowane przez  uczniów.

Przykład?

1.Klasa III SP. Lekcje o Mszy Św. Nie jest łatwo mówić, tłumaczyć. Wybieram:

skarby_1

Książka składająca się z fantastycznej grafiki doskonałej do kopiowania.

skarby_2

Uczeń stopniowo poznaje skarby mszy św. W każdej krainie ma dodatkowe zadania do wypełnienia. Zastosowano styl komiksowy, aby wytłumaczyć trudne treści w wyrazisty, graficzny sposób.

skarby_3

Ta książka tylko we wrześniu w promocji Tolle TUTAJ

 

2. Do zeszytu ucznia został napisany podręcznik z wyjaśnieniami :

natan_4

2. Jak najlepiej pracować z młodzieżą? Nowocześnie! Sięgam po książkę:

kkk

Książka opiera się głównie na materiałach audiowizualnych, dostępnych w serwisie internetowym „You Tube” (krótkie filmy i piosenki), a także na metodach aktywizujących zebranych w książce „Vademecum katechety”. Jednym słowem-  katecheza z obrazem, ze środowiskiem najbliższym odbiorcy. ZOBACZ TUTAJ

3. Coraz częściej doświadczam zachowania trudnego ucznia. Swoją wiedzę z zakresu postępowania z taką osobą czerpię z lektury:

2016-09-08_2301

Opisane sytuacje, sprawdzone pomysły – jednym słowem praktyka, praktyka, praktyka.

ZOBACZ

3. Trudne tematy na religii…Aż strach pomyśleć, jak na nie odpowiadać, aby kolejnego dnia nie mieć rodzica przed swoim gabinetem. Sięgam po:

111

Książka „Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?” zawiera scenariusze katechez na wiecznie gorące tematy – małżeństwo na próbę, antykoncepcja, eugenika, in vitro, aborcja, eutanazja. Każdy scenariusz zawiera pomysł, jak podejść do tematu, jakiego użyć „podstępu”, jak obejść zapory, jak trafić w czuły punkt.

ZOBACZ

Tylko do końca września nabędziesz te i inne tytuły z dużym rabatem. Skorzystaj z tej promocji!!!