„Moja Miłość” to opowieść o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. Fabuła filmu przeplata losami Rachel z historiami Erica Harrisa i Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry. Film inspirowany prawdziwymi, tragicznymi wydarzeniami.

NATAN poleca ten film szczególnie dla młodych. Historia Rachel pokazuje, że w życiu mimo wszystko warto być sobą i nie warto rezygnować ze swoich wartości.

“Moja Miłość” to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o  historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

„Lektura dzienników Rachel najpierw złamała mi serce, by potem przynieść wielką siłę”.
                                                                   Brad Allen – producent filmu „Moja Miłość”

Główną bohaterką filmu „Mój Miłość” jest siedemnastoletnia Rachel Joy Scott, pierwsza ofiara śmiertelna strzelaniny w Columbine. Na podstawie pozostawionych przez Rachel dzienników, twórcy filmu odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację.  Oprócz przedstawionej w fabule historii  dorastania Rachel Scott, film ma też drugą warstwę. Są to fragmenty autentycznych dzienników dziewczyny, odnalezionych po jej śmierci. To z jej wspomnień dowiadujemy się najwięcej o Rachel, widzimy, jak rozwija się jej osobowość i wiara. Jak przeżywa kryzys zwątpienia, dojrzewa do życiowych decyzji.

 

„Była taka, jak ja, jak my wszyscy, niedoskonała i ludzka. Czytając jej dzienniki miałem wrażenie, że jest w nich bardzo autentyczna. Pisała o swoich wątpliwościach, tęsknotach, lękach. Zmieniała zdanie. Poznanie jej historii i praca z jej intymnymi zapiskami, to było poruszające doświadczenie”mówi Brian Baugh, reżyser filmu. „To uniwersalna opowieść o tym, jak dojrzewamy do prawdy i uczymy się, jak ponosić konsekwencje własnych wyborów. Chciałem nakręcić film o kobiecie, którą silna wiara prowadzi przez życie. Moja bohaterka szuka wiary. Wiara w Boga jest drogowskazem i odpowiedzią na każdą życiową wątpliwość. Tak było w tragicznej historii Rachel Joy Scott” – dodaje Baugh.

„Jako dziewczynka Rachel zapisała w dziecięcym pokoju swoje marzenie – aby jej dłoń pewnego dnia dotknęła milionów serc” – powiedział w  jednym z wywiadów Benny Proffitt, producent wykonawczy filmu. „Jesteśmy dumni, że tworząc ten film mogliśmy pomóc temu marzeniu stać się faktem”.

 

Tytuł filmu: Moja Miłość
Reżyser: Brian Baugh
Produkcja: USA 2016 r.  
Dystrybutor: Kondrat – Media
Gatunek: Dramat
Czas projekcji: 112 minuty
Premiera kinowa: 02 marca 

SPECJALNIE DLA KATECHETÓW JUŻ  OD NIEDZIELI 4 LUTEGO 2018R. MOŻLIWOŚĆ ZAPISU NA BEZPŁATNY POKAZ W WYMIENIONYCH MIASTACH

(zapisy na specjalnym formularzu dostępnym w serwisie od niedzieli):

1. Lublin – kino Bajka, ul. Radziszewskiego 8, 19 lutego tj. poniedziałek, godz. 19:45
2. Łódź – kino Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, 19 lutego tj. poniedziałek, godz. 17:30
3. Rzeszów – kino Zorza, ul. 3 Maja 28, 21 luty tj. środa, godz. 19:00,
4. Warszawa – kino Wisła, pl. Wilsona 2, 21 luty tj. środa, godz. 20:15,
5. Katowice – kino Punkt 44, ul. Gliwicka 44, 27 lutego tj. wtorek g. 19.00,
6. Poznań – kino Apollo, ul. Ratajczaka 18, 1 marca tj. czwartek g. 19.30,
7. Kraków – kino Kijów, al. Zygmunta Krasińskiego 34, 5 marca tj. poniedziałek, godz. 19:30