Medycyna zrobiła ogromne postępy w leczeniu wielu chorób. Nowoczesna aparatura oraz wspaniałe leki potrafią uśmierzyć ból i pomóc wielu pacjentom. Jednak mimo tylu osiągnięć w dziedzinie medycyny warto też w leczeniu wykorzystywać medycynę naturalną, znaną przez nasze babcie. Pomogą nam w tym treści zawarte w książce „Mięta dla zdrowia i urody”  Książka jest swoistym przewodnikiem, a jego autor prezentuje wielorakie zastosowanie mięty w kulinariach, lecznictwie oraz poprawie urody.
Zioła mają ogromną moc w leczeniu różnych dolegliwości bez środków farmakologicznych, które bardzo często mają szkodliwy wpływ na nasz organizm.

Mięta uwodzi świeżością i aromatem – szkoda tego nie wykorzystać, a możliwości jest wiele. Potrafi skutecznie wspierać nasze zdrowie, a do sztuki kulinarnej – i w daniach słonych, i słodkich – wnosi niezwykle interesującą, egzotyczną nutę. Przy tym mięta jest bardzo łatwa w uprawie: nie potrzebujemy doświadczenia ogrodniczego, żeby mieć kilka sadzonek w ogrodzie albo w doniczkach na parapecie lub na balkonie. Warto poznać miętę imbirową, bananową, truskawkową, czekoladową… I dać się zaskoczyć – naprawdę warto!
W książce znajdziemy informacje przy jakiej niedyspozycji stosować miętę, jakie zachować środki ostrożności i dlaczego właśnie taki specyfik nam pomoże oraz jak go zastosować.
Dodatkowo dołączone są komentarze zwracające uwagę czytelnika o czym należy pamiętać stosując miętę w konkretnej dolegliwości jak i sposoby podania wraz z poradami.

„Mięta dla zdrowia i urody” przedstawia omówienie licznych odmian mięty, receptur dotyczących urody, najczęstszych bólów i sposobów ich pokonywania, oczyszczających inhalacji oraz szerokiego zastosowania tego zioła w kuchni.

Książka autorstwa Laurenta Bourgeois „Mięta dla zdrowia i urody” to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą zostanie rozwiązana nie jedna dolegliwość.

Laurent Bourgeois w swojej książce informuje jak wykorzystać mięte na wiele sposobów i dlaczego właśnie ona nam pomoże.

Autor zapoznaje nas:

historią mięty,

jej uprawą,

zastosowaniem,

właściwościami leczniczymi,

gatunkami i odmianami,

jak należy postępować w przypadku leczenia miętą,

jak przyrządzić dobry napar,

co jest skuteczniejsze kompres czy okład,

jak należy postępować w przypadku leczenia inhalacjami,

na co należy zwrócić uwagę przy stosowaniu mięty w leczeniu i dbaniu o urodę.

„Mięta…” podzielona jest na dwie zasadnicze części:

-zdrowie – uroda,

-w kuchni.

Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec różnych przepisów wraz z technikami przygotowania naparów, herbatek, olejków, kremów, kąpieli oraz leczniczych nalewek.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Mięta dla zdrowia i urody

Autor: Laurent Bourgeois

Tłumaczenie: Zofia Pająk

Format:140×200 mm

Ilość stron: 64

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Data wydania: 2016

ISBN: 978-83-7971-140-6