Chociaż maj w liturgii Kościoła jest miesiącem maryjnym, rozpoczyna go wspomnienie św. Józefa robotnika. To dobra okazja, aby rozważając cnoty Matki Bożej w Litanii loretańskiej, spojrzeć również na szczególne cechy św. Józefa, ukochanego mężczyzny Niepokalanej. Z pomocą przychodzi nam niewielka książeczka autorstwa dominikanina o. Tomasza Nowaka „Mężczyzna na Bożą miarę”.

Publikacja skierowana jest szczególnie do mężczyzn, ale mogą po nią sięgnąć również kobiety. Na poszczególnych stronach autor rozważa kolejne wezwania Litanii. W drugiej części książki znajdziemy podpowiedzi na temat tego  w jaki sposób św. Józef może inspirować współczesnych mężczyzn. Format książki pozwala zabrać ją ze sobą w kieszeni marynarki/habitu/sutanny lub plecaka i skorzystać z niej zarówno w kościele jak i w różnych miejscach, które służą skupieniu. Książka zawiera również modlitwy: tekst Litanii do św. Józefa oraz kilka innych modlitw dla mężczyzn.

Z książką „Mężczyzna na Bożą miarę” korespondują rozważania na podstawie Litanii do Matki Bożej – „Kobieta w pełni szczęśliwa” autorstwa s. Anny Marii Pudełko AP. Obie publikacje dostępne są również w formie audiobooków  czytanych przez autorów.

 

 

 

 

 

 

Informacje techniczne:

Stron: 64

Format: 11,5 x 16,5 cm

ISBN: 978-83-7797-815-3

Oprawa: broszurowa

Książki i audiobooki dostępne są w księgarni internetowej wydawnictwa Edycja św. Pawła.