Rozpoczął się kolejny adwent w naszym życiu i jako chrześcijanie słyszymy o konieczności zmiany naszego postępowania i przybliżania się do Boga. Może opanowuje nas zniechęcenie albo po prostu brak wiary, że tym razem nasze nawrócenie będzie skuteczne. Pomocą może być książka – wywiad Piotra Zworskiego z ks. Michałem Olszewskim SCJ zatytułowana: Męski dekalog czyli jak powstać z gleby.

Prowadzący wywiad jest bardzo dociekliwy. Stawia trudne pytania i wymaga konkretnych odpowiedzi. Na warsztat bierze Dekalog i zastanawia się, czy we współczesnych czasach jest możliwe wypełnianie nakazów Bożych. Ściśle rzecz ujmując, Autor kieruje swoją książkę do mężczyzn, wielokrotnie odwołuje się do męskiej duchowości i psychiki, ale przecież problemy są uniwersalne. Nadto, dobrze jest rozumieć mężów czy chłopaków, którzy są wokół nas.

W rozważanie kolejnych nakazów Bożych, wplecione są cytaty z Pisma Świętego, zarówno Starego jak i Nowego Testamentu. Powołują się na nie pytający, a także odpowiadający, sercanin, ks. Michał Olszewski. Ksiądz Olszewski jest wytrawnym ewangelizatorem, dyrektorem Grupy Medialnej Profeto. Otwarcie dzieli się trudnościami, pokazuje jak przezwyciężać przeszkody w życiu duchowym, a przede wszystkim jak podnosić się z upadków, które są wpisane w nasze historie. Wskazuje na Boga, który jest wierny swoim obietnicom i nie opuszcza nas, ale też mocno uwypukla potrzebę współpracy z łaską Bożą, abyśmy nie utracili szansy skorzystania z pełni Bożych darów.

Męski dekalog czyli jak powstać z gleby to doskonała lektura dla każdego, kto poważnie traktuje swoje życie duchowe. Może to być też świetny prezent dla młodzieży i osób trochę starszych. Wszyscy, którzy zastanawiają się „jak powstać z gleby” znajdą tu przyjacielskie wskazówki.

Wydawnictwo Esprit

EAN 9788365349514

ISBN: 978-83-65349-51-4

Format 145×205 mm

Stron 224

Data wydania 2016-10-18